III Niedziela Adwentu 17.12.2023

1. Spowiedź adwentowa dzisiaj podczas Mszy Świętych, a dodatkowo od poniedziałku 18.12 do soboty 23.12 w godzinach od 17:30 do 18:30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na Wigilię.

2. Msze Święte Roratnie jeszcze tylko w tym tygodniu. Z udziałem dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18:00, a dla dorosłych i młodzieży we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7:00.

3. Msza Święta i spotkanie Franciszkańskiego Zakon Świeckich dzisiaj o 13:00 w Kaplicy Świętego Krzyża.

4. We wtorek 19.12 w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przeżywać ją będziemy w kaplicy Świętego Krzyża od godziny 8:30 do 19:30. Serdecznie zapraszamy do czuwania przed Panem.

5. Trwają zapisy na pielgrzymkę dziękczynną do Medjugorie w cenie 1000zł i 380€ od 13 do 21.05 przyszłego roku na setną rocznicę powstania naszej Parafii. Bliższe informacje i zapisy u Księdza Proboszcza.

6. Jutrznię ze wspólnotą neokatechumenalną mamy szansę przeżyć codziennie do piątku włącznie o godzinie 5:45 w Kaplicy Świętego Krzyża.
7. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte u nas jak w każdą niedzielę do godz. 12:00 włącznie. Nie ma Mszy Świętych popołudniowych, a pasterka o północy.

8. Wieczerza wigilijna powinna być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, który oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżujących. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Głowa rodziny, jeśli to możliwe, odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-7). Następnie modlimy się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Pamiętajmy również i o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

9. Msze Święte w oba Święta u nas jak w każdą niedzielę.

10. Duszpasterskie odwiedziny naszych Parafian zwaną Kolędą przeżyjemy od 27.12, tak jak przed pandemią, czyli w tradycyjnej formie – idąc od drzwi do drzwi. Program podawać będziemy od przyszłej niedzieli. W czasie kolędy, Msze Święte od poniedziałku do piątku rano bez zmian a po południu o 15:15. Nie ma Mszy Świętych wieczornych. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki i piątki od 10:00 do 11:00, a we wtorki, środy i czwartki tylko w sprawach cmentarnych od 16:00 do 17:00. Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty od 14.00. Wykorzystajmy to spotkanie na rozmowę z duszpasterzem o sprawach wiary i życia parafialnego, tym bardziej, że dość dawno nie mieliśmy takiej okazji. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt z Księdzem, który ma zaplanowaną kolędę w tym domu. Przygotujmy biały obrus lub serwetę, krzyż, świece, kropidło i wodę święconą. Przypominamy, że woda przywieziona z cudownych źródełek w Licheniu, Częstochowie, Lourdes i innych miejsc pielgrzymkowych nie jest wodą święconą. Wodę święconą odbieramy z kościoła. U nas znajduje się ona przy wyjściu bocznym z kościoła.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Świece „Caritas”, małe w cenie 10 zł., a duże 20 zł oraz opłatki można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym, a każdego dnia po Mszach Świętych także w zakrystii.

13. Sianko rozprowadza dzisiaj po każdej Mszy Świętej nasza schola „Corda Cordis”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalszy rozwój muzyczny naszej scholi. Ofiara dobrowolna.

14. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

15. W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszli: śp. Mirosław Pisulski, śp. Bernard Wielosiński, śp. Zygfryd Małkowski i śp. Janina Strzyszewska. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2023-12-16