III Niedziela Wielkanocna 1.05.2022

Na drodze życia, człowiek może spotkać Pana Jezusa w każdej chwili, czy jednak na takie spotkanie jest przygotowany? Dzisiejsza liturgia słowa takie wydarzenie nam ukazuje jak Piotr poznaje Zbawiciela i wyznaje swoją wiarę. Czy jednak my na drodze swojego życia jesteśmy w stanie zobaczyć Chrystusa?

1. W tym tygodniu przypadają:
• pierwszy czwartek – spowiedź od 17.30 do 18.30;
• pierwszy piątek – spowiedź od 16.00 do 18.30. O godzinie 16.30 Msza Święta z udziałem dzieci i młodzieży. Zachęcamy parafian do skorzystania z sakramentu pokuty w okresie wielkanocnym;
• pierwsza sobota – odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii ze stałej listy oraz zgłoszonych w kancelarii parafialnej;

2. We wtorek ze względu na Uroczystość NMP Królowej Polski nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Rozpoczął się maj, miesiąc w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, każdego dnia o godzinie 17.30 do kościoła. W środy nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na zewnątrz z konferencjami opartymi o adhortację papieża Pawła VI „Marialis cultus”.

4. We wtorek 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego. Biuro parafialne w dniach 2-3 maja nieczynne.

5. W przyszłą niedzielę 8 maja dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 10.00. Próba dla dzieci odbędzie się w czwartek 5 maja o godz. 16.00 obecność obowiązkowa.

6. Rocznica I Komunii odbędzie się 15 maja na Mszy św. o godz. 10.30.

7. Spotkanie Koła Misyjnego w sobotę 7 maja o godz. 11.00.

8. Dzisiaj VI Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna Tydzień Biblijny. Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmi: „Pokój temu domowi”, zachęcamy do wzięcia do ręki naszej Świętej Księgi.

9. W każdą pierwszą sobotę o godz. 7.00 zapraszamy na Msze św. wynagradzające Matce Bożej za grzechy.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza i czas wzmożonej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Główne obchody tego dnia odbędą się na bydgoskich Piaskach w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w trakcie nocnego czuwania młodzieżowego z soboty na niedzielę (7/8 maja 2022 r.).
W naszej parafii modlitwa o powołania wraz z SWP podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 15.00.

11. W parafii rozpoczęliśmy termomodernizację poprzez podniesienie efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji CO2. Prace będą obejmowały wymianę instalacji centralnego ogrzewania, oraz modernizację węzła w kotłowni, jednocześnie systemu grzewczego kościoła na ławki, które będą zasilane przy pomocy ogniw fotowoltaicznych. Dokonamy renowacji okien witraży wraz z ich dociepleniem przez dorobienie 2 szyby. Poddana remontowi zostanie także plebania, w której zostaną wymienione okna oraz renowacja dachu wraz z jego ociepleniem. Przepraszamy za pewne niedogodności związane z pracami.

12. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 8 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

13. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Tomasz Romaniuk
…wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz