III Niedziela Wielkanocna 14.04.2004

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski – podczas wszystkich Mszy Świętych dziękujemy Bogu za łaskę wiary w naszej Ojczyźnie i prosimy o jej zachowanie.

2. Zgodnie z Prawem Kanonicznym podajemy ponownie informację następującej treści: W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że Kamil ŁĘT, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia diakonatu w Bydgoszczy dnia 11. maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzielenia temuż alumnowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mającego otrzymać święcenia, oraz to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od 19.00 do 20.00.

4. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o 18.00.

5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 18.00.

6. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w czwartek o 16.00 do sali nr 1 budynku „B”.

7. Świecki Trzeci Zakon Świętego Franciszka ma swoją Mszę Świętą i spotkanie w przyszłą niedzielę o 13.00, na którą wraz z Ojcem Kapucynem zapraszamy wszystkich chętnych do Kaplicy Świętego Krzyża.

8. Studentów i starszą młodzież zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 20.00 do sali przy szlabanie w budynku „D”.

9. Młodzież zapraszamy na Mszę w przyszłą niedzielę o 18.30, a po niej na spotkanie w salce także w sali przy szlabanie.

10. W związku z wyjazdem do Medjugorie z naszej Parafii w dniach od 13 do 21.05 informujemy, że mamy jeszcze kilka miejsc, a spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających odbędzie się 23.04 o godz. 19.00 w sali nr 1 obok Kaplicy Świętego Krzyża w budynku „B”.

11. W minionym tygodniu wykonaliśmy konieczną modernizację elektrycznej tablicy rozdzielczej w zakrystii. Wymieniliśmy wszystkie bezpieczniki i pięć zabezpieczeń różnicowoprodąwych. Łączny koszt materiałów i prac wyniósł 4,5 tysiąca złotych. W związku z licznymi uwagami Parafian na temat nagłośnienia podjęliśmy działania z tym związane. Informowano nas, że albo słabo słychać, albo w niektórych miejscach w kościele wcale nie słychać, rozpoczęliśmy zupełną wymianę sprzętu nagłaśniającego. Wymieniamy wszystkie głośniki, wzmacniacz, mikser i mikrofony, pozostają tylko przewody, nie będzie więc konieczności ingerencji w ściany. Jesteśmy w trakcie tych prac i przed końcową regulacją, chwilowo założone są głośniki zastępcze w dużo mniejszej ilości niż trzeba i tylko w przedniej części kościoła, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Całość sprzętu oparta jest o technologie cyfrowe, cenionych firm, a wykonywane prace przez renomowaną firmę.

12. Planowana jest jeszcze w najbliższych dniach zmiana naszego rzutnika wynikająca z dużego zużycia dotychczasowego i jest to także odpowiedź na liczne sugestie parafian.

13. Wszystkie podejmowane prace zarówno w rozdzielni elektrycznej jak i związane z nagłośnieniem nie są w żaden sposób dotowane. 100% kosztów pokrywa parafia z własnych funduszy. Dziękujemy tym, którzy rozumieją konieczność prac i prosimy o wyrozumiałość. Dalsze prace nie będą kolidować z naszymi nabożeństwami, dlatego wszystkie nabożeństwa sprawowane są już w kościele.

14. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

15. W minionym tygodniu z naszej Parafii do wieczności odszedł śp. Dionizy Wieczorek. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-04-13