III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

1. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 19.30.

2. Od niedzieli, z inicjatywy „Dzieło Biblijne im św. Jana Pawła II”, przeżywać będziemy XV Tydzień Biblijny (23-29 kwietnia) połączony z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury wybrano teksty Ewangelii wg św. Jana (J 17,14-26; 20,19-23; 15,1-5). Myśl przewodnia: Czy chcecie gardzić Kościołem Boga? (1 Kor 11,22).

3. Od przyszłego poniedziałku rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, każdego dnia o godzinie 17.30 do kościoła. W środy nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na zewnątrz z konferencjami tematycznymi.

4. Zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego „Trójca” w każdą środę na Mszę świętą o godz. 18.00 i później spotkanie.

5. Serdecznie zapraszamy chętnych do chwalenia Pana Boga śpiewem w scholii liturgicznej naszej parafii. Szczegóły u ks. Piotra.

6. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 razem ze SWP zapraszamy na nowennę w intencji nowych powołań do służby w Kościele oraz modlitwę za powołanych, a po Eucharystii około godz. 18.30 na spotkanie w domu katechetycznym.

7. W maju również kontynuować będziemy w naszej parafii wyprawy rowerowe tzw. „Rowerowe wtorki”. Pragniemy wyruszyć rowerami na nabożeństwo majowe do różnych miejsc związanych z kultem maryjnym. Szczegóły o pierwszej majowej wyprawie za tydzień w ogłoszeniach. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, dzieci tylko z opiekunami i młodzież.

8. 26 kwietnia o godz. 19.30 w CEFie zapraszamy na otwarty wykład pt. „Błogosławiony Biskupie Michale Kozalu, wychowawco kleryków”, który wygłosi ks. Paweł Białczyk, prefekt Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

9. Duszpasterstwo motocyklistów zaprasza na Mszę św. z okazji otwarcia sezonu motocyklowego 29 kwietnia o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny Byszewo – Wierzchucin Królewski.

10. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 10 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Adam Drewniak
† Hanna Lubowicz
…wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz