III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020

1. W tym tygodniu rozpoczyna się już maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

2. W dniu 1 maja przeżywamy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; w tym dniu w sposób szczególny modlimy się za ludzi pracy.
W tym tygodniu przypadają również: I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.00 do 18.30. W I sobotę w związku z panującą sytuacją w Ojczyźnie nie odwiedzimy chorych naszej parafii. W nagłych sytuacjach chorych prosimy zgłaszać telefonicznie.

3. W tym tygodniu uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, jednak ze względu na przepisy liturgiczne, będzie ono obchodzone w sobotę 2 maja. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, o 10.00 w intencji Ojczyzny, o godz. 12.00 i 18.00.

4. Diakon Piotr Książkiewicz, który przebywa na praktyce pastoralnej w naszej parafii, pragnie przyjąć Święcenia Prezbiteratu – 30 maja br. w katedrze bydgoskiej. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń, w sumieniu jest zobowiązany zawiadomić o tym niezwłocznie księdza Proboszcza lub bezpośrednio władze seminarium.
Kandydata oraz całe Seminarium polecamy modlitwie wiernych.

5. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. Zachęcamy do udziału we Mszach św. Przypominamy, że w związku z ostatnim zarządzeniem rządu w naszym kościele może się modlić – uczestniczyć we Mszy św. do 70 osób.

7. Dziś rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Zachęcamy w tym czasie szczególnie do studium nad Słowem Bożym oraz lektury Biblii w naszych domach, oraz do zabrania myśli biblijnej wyłożonej przy wyjściu z kościoła i refleksji nad nią.

8. Informujemy rodziców dzieci I Komunijnych, że został ustalony termin Pierwszej Komunii Świętej na 20 września br. Ten termin jest terminem obowiązującym tylko w tym wypadku, gdy nie przedłużą się decyzje rządu tzn. gdy np. we wrześniu będzie dalej sytuacja w której dzieci nie wrócą do szkoły. Wtedy to zgodnie z rozporządzeniem Przewodniczącego KEP oraz naszego Księdza Biskupa będziemy musieli zawiesić ten termin również. Prosimy o zrozumienie – dla nas ta sytuacja jest także trudna i bardzo byśmy chcieli, aby dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej jak najszybciej, ale musimy zachować także wszelkiego rodzaju środki bezpieczeństwa przez wzgląd na Was i na Wasze dzieci. Na tę chwilę zostaje termin 20 września. Informujemy również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, że na obecną chwilę ich przygotowania są zawieszone gdy tylko coś się wyjaśni co do terminu będziemy informować w ramach ogłoszeń.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00 – 12.00.

10. Msze św. w intencji naszego szpitala – za wszystkich chorych i pracowników, aby ustała pandemia koronawirusa w naszej Ojczyźnie i świecie odprawiane są w naszym kościele w środy i piątki o godz. 8.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30.

W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Łucja Januchowska – Walczak

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz