III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

1. Dziś o godzinie 11.00 w bydgoskiej katedrze Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk udzieli posługi akolitatu 8 klerykom Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Wśród przyjmujących posługę jest syn naszej parafii kleryk Kamil Łęt. Jako wspólnota parafialna wyrażamy radość i otaczamy Kamila, jego najbliższych oraz przyjmujących posługę naszą modlitwą.

2. Trwa czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia. Kartki do spowiedzi wyłożone przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 8:30, 17:00 (dzieci i młodzież), 18:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę około 15:30.

3. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.

4. Zapraszamy w Wielkim Poście na adorację Krzyża z liturgią słowa, w każdy czwartek od 18.30 w kaplicy Krzyża Świętego. Modlitwę ubogaci schola liturgiczna naszej parafii.

5. Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół ponadpodstawowych rozpoczniemy od piątej niedzieli Wielkiego Postu czyli w sobotę 25 marca Mszą św. o godz. 18.00. Głosić je będzie ks. Andrzej Gieroń CM – misjonarz św. Wincentego a Paulo. Natomiast rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych w naszej parafii prowadzą Siostry Felicjanki po czwartej niedzieli Wielkiego Postu 20-22 marca.

6. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 31 marca 2023 r. o godz. 21:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Starym Fordonie pod przewodnictwem Bpa. Krzysztofa Włodarczyka. Przygotowane zostały dwie trasy do wyboru: 41 i 27 km. Zapisy i szczegóły na stronie www.edk.org.pl oraz na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Fordon-Opławiec.

7. Zapraszamy na XXII Misterium Męki Pańskiej pod hasłem „W imię Pana” w Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. na terenie fordońskiej Doliny Śmierci o godz. 16.00 i 20.00.

8. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki w cenie 10 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
† Alicja Nowakowska
† Annemarie Stachowiak
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz