III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022

Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał nas do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

1. Nasz kościół jest dziś kolejną wielkopostną stacją wyznaczoną przez ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka. Ważną częścią dzisiejszej liturgii stacyjnej są sprawowane Msze św., nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także możliwość przeżycia sakramentu pokuty i pojednania. Naszej dzisiejszej modlitwie towarzyszą relikwie bł. biskupa Michała Kozala. Szczegółowy program tego dnia w naszym kościele znajduje się w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

2. W dzisiejszą niedzielę jak ogłaszaliśmy w ubiegłym tygodniu do skarbon możemy składać ofiary na wsparcie misjonarzy.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 8:30, 17:00 (dzieci i młodzież), 18:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę około 15:30.

4. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.

5. Spotkanie dla młodzieży oraz rodziców tych, którzy w maju tego roku przyjmą sakrament bierzmowania zapraszamy spotkanie w kościele w poniedziałek 21 marca o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

6. W czwartek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

7. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Z tej okazji podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będziemy mogli podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu przypada 18 rocznica powstania naszej diecezji. Z tej okazji Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza na Mszę św. dziękczynną 25 marca o godz. 18.00 do Katedry św. Marcina i Mikołaja.

8. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 8 kwietnia 2022 r. o godz. 21:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Starym Fordonie pod przewodnictwem Bpa. Krzysztofa Włodarczyka. Przygotowane zostały dwie trasy do wyboru: 41 i 27 km. Zapisy i szczegóły na stronie www.edk.org.pl oraz na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Fordon-Opławiec.

9. Zespół szkól Katolickich w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17 zaprasza kandydatów do klasy zerowej, pierwszej i czwartej – wraz z rodzicami na Drzwi otwarte dnia 26 marca w godzinach 10.00 – 13.00.

10. Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy informuje o możliwości zapisu dzieci do żłobka i przedszkola. Bliższe informacje na plakatach i ulotkach.

11. Zapraszamy do udziału w biegowo – rowerowej drodze krzyżowej (dwa dystanse do wyboru 21 i 42 km.) Rozpoczęcie 25 marca o godz. 20.00 przy bydgoskiej katedrze. Zapisy i szczegółowe informacje na www.rowerowabrzoza.pl.

12. Zapraszamy na XXI Misterium Meki Pańskiej pod hasłem „Pieśń o winnicy” w Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022 r. na terenie fordońskiej Doliny Śmierci o godz. 16.00 i 20.00.

13. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się u ojców jezuitów w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich w dniach 27-29 marca br. Szczegóły na afiszu w gablocie.

14. Grupa wolontariuszy działających pod skrzydłami Fundacji SUE RYDER zwracają się do nas z ogromną prośbą przyjęcia pod swój dach kobiet z dziećmi z Ukrainy. Nie wszyscy mają takie możliwości, ale bądźmy czujni jak w inny sposób możemy pomagać.

15. Wczoraj w naszej parafii zgłosiła się grupa kilku kobiet z Ukrainy z prośbą o pracę chociaż dorywczą. Dlatego zwracamy się dziś do Was drodzy parafianie jeśli ma ktoś możliwość zatrudnienia lub zna kogoś to prosimy o podanie w zakrystii jakiegoś kontaktu, abyśmy mogli pokierować dalej osoby proszące o pomoc. Serdecznie dziękujemy.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 7 zł oraz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

17. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Felicja Rotecka
† Krystyna Łapka
† Lilianna Glazer
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz