III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

1. Dar Nawiedzenia Jasnogórskiej Ikony już za tydzień. Przygotujmy się do jego przeżycia przez Misje Święte, które dziś rozpoczynamy. Pomagać nam będą w ich przeżywaniu księża misjonarze ze zgromadzenia św. Wincentego a Paulo: Ks. Krzysztof Łytkowski oraz Ks. Maciej Kuczak.
Zaplanujmy czas abyśmy przemieniali nasze serca i potrafili przyjąć dar obecności Matki Najświętszej ale też dar męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
Program Misji mamy już w naszych mieszkaniach, a w kościele jest wyłożony przy wyjściu z świątyni. Ramowy program peregrynacji Obrazu MB Częstochowskiej w parafiach naszego dekanatu umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

2. Jutro 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania NMP, podczas Msze Św. o godz.:18.00. możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
Tego też dnia przeżywamy kolejną rocznicę powstania naszej Diecezji pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu i całej wspólnocie Kościoła Bydgoskiego.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele wyjątkowo o godz. 9.00 i o 20.30 oraz o 16.30 dla dzieci. Natomiast w niedziele zapaszmy na Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz.:15.00 .
W dzisiejszą niedzielę Nauka misyjna na Mszy Św. nie będzie natomiast kazania pasyjnego na gorzkich żalach.

4. Zostały wyłożone kartki do spowiedzi wielkanocnej, chciejmy przygotować nasze serca przez sakrament pokuty i pojednania na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem.

5. W związku z trwającymi misjami w naszej wspólnocie we wtorek wyjątkowo nie będzie godzinnej adoracji Najświętszego sakramentu.

6. Przygotowując się do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej w naszej parafii warto pomyśleć już teraz o wystroju okien naszych mieszkań, o wystroju naszych domów. Dziś możemy nabyć przy wyjściu z kościoła: emblematy, obrazy chorągiewki w cenie od 1.50 do 10 zł. które zostały przygotowane na tę okoliczność, a które z pewnością nadadzą odpowiedni charakter naszym mieszkaniom w tym pięknym i wyjątkowym czasie peregrynacji.

7. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta która wyruszy sprzed Katedry Bydgoskiej 30 marca o godz.: 19.30. oraz na Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową 14 kwietnia o godz.:16.00 i 20.00.

8. Ksiądz Biskup zaprasza również naszą rodzinę diecezjalną na Uroczystość zakończenia peregrynacji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w naszej diecezji w niedzielę 7 kwietnia o godz.: 16.00 w parafii pw. Św. Wincentego a Paulo.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Antoni Podleszański
† Marianna Niedbała
† Edmund Radke
† Regina Baran
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz