III Niedziela Zwykła 23.01.2022

1. Dzisiejsza III niedziela okresu zwykłego decyzją papieża Franciszka obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. Niedziela Słowa Bożego została ustanowiona 30 września 2019 r. Listem apostolskim w formie motu proprio papieża Franciszka „Aperuit illis” i wyznaczona na III Niedzielę okresu zwykłego w ciągu roku (pierwsza Niedziela Słowa Bożego była obchodzona 26 stycznia 2020 r.). Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego. Sięgajmy i my na co dzień do lektury Pisma świętego czerpiąc siłę do pokonywania codziennych trudności.

2. W tym tygodniu w liturgii patronują nam:
• w poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
• we wtorek – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
• w środę – św. biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
• w czwartek – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej;

3. Dziś szczególnie dziękować będziemy Panu Bogu o godz. 12.00 na Mszy św. w intencji Ojczyzny i naszego Miasta z okazji 102 rocznicy powrotu do Macierzy. Eucharystię uświetni orkiestra pod dyrekcją pani Ewy Makuli. Po Eucharystii udamy się pod pomnik wdzięczności ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Seminaryjnej. Tam z biskupem Ordynariuszem i władzami Miasta podziękujemy za dar wolności, złożymy wieńce i nasze modlitwy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Orkiestra zagra również tego dnia na Mszy św. o godz. 15.00.

4. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy chór mieszany „Dzwon”, który zaśpiewa kolędy.

5. Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedślubne w formie weekendowej organizowane w naszej parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. Termin katechez 11-12 lutego 2022 r. Prosimy o wcześniejsze zapisy na podany w gablocie adres email.

6. W czwartek SWP o godz. 15.00 zaprasza do kościoła na nowennę w intencji nowych powołań. Po Eucharystii o godz. 15.30 spotkanie w domu katechetycznym.

7. Przypominamy, że w miesiącu styczniu Msze św. popołudniowe odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 7 zł. i
Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Krzysztof Tomczak
† Szczepan Erdmann
† Sławomir Poradzisz
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz