III Niedziela zwykła 24.01.2021

1. W tym tygodniu 25 stycznia kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa.

2. Dzisiejsza III niedziela okresu zwykłego decyzją papieża Franciszka obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. Niedziela Słowa Bożego została ustanowiona 30 września 2019 r. Listem apostolskim w formie motu proprio papieża Franciszka „Aperuit illis” i wyznaczona na III Niedzielę okresu zwykłego w ciągu roku (pierwsza Niedziela Słowa Bożego była obchodzona 26 stycznia 2020 r.). Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego. Sięgajmy i my na co dzień do lektury Pisma świętego czerpiąc siłę do pokonywania codziennych trudności.

3. W tym tygodniu w liturgii patronują nam:
• w poniedziałek św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
• we wtorek św. biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
• w czwartek św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

4. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele. Dziękujemy Wszystkim Parafianom, którzy przyjęli zaproszenie i spotkali się z nami na wspólnej modlitwie i przy tej okazji wsparli finansowo parafialne potrzeby, w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Serdecznie dziękujemy!

5. Ostatni tydzień stycznia – Msze św. popołudniowe odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.

6. W czwartek SWP o godz. 15.00 zaprasza do kościoła na nowennę w intencji nowych powołań.

7. Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedślubne w formie weekendowej organizowane w naszej parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. Pierwszy termin katechez 13-14 luty 2021 r. Katechezy odbywać się będą w kaplicy Św. Krzyża – (wejście jak do biura parafialnego) w małych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Prosimy o wcześniejsze zapisy na podany w gablocie adres email lub numer telefonu. Bliższe informacje również u ks. Arkadiusza [plakat].

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i
Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Genowefa Olszewska
† Mirosław Skiba
† Lubomira Bartoszewska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz