IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

1. Dzisiaj już czwarta niedziela Adwentu, oczekujemy już narodzenia Zbawiciela świata. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżujących. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerze rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba w rodzinie odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Pamiętajmy również i o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

2. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w tygodniu w biurze parafialnym. Możliwość spowiedzi św. dzisiaj podczas Mszy św. W dniach 21-23 (od poniedziałku do środy) w godz. 17.30 – 19.00 oraz dodatkowo w Wigilię Bożego Narodzenia od 7.00 -10.00

3. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy szczególnie modlić się w intencji parafian. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

4. Pasterka o północy. Do świątyni może wejść 90 osób. Prosimy o zachowanie dystansu i zaleceń sanitarnych. Tacę z Pasterki tradycyjnie przeznaczamy na Fundusz Ochrony Życia (chrońmy życie, które przez wielu, także naszych rodaków, jest lekceważone), 26 grudnia w święto św. Szczepana – taca przeznaczona na uczelnie katolickie. W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II święto – św. Szczepana Msze św. wg porządku niedzielnego

5. W przyszłą niedzielę 27 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki dziś z modlitewnikiem w cenie 10 zł oraz nasz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon. Dziś duszpasterstwo akademickie z naszej parafii rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny. Ofiara dobrowolna.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Bronisław Jaworski – długoletni zakrystianin w naszej parafii.
† Joanna Lemanska
† Tadeusz Podlasiński
† Mariola Jaworska
† Jadwiga Zygmańska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz