IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Potrzebę nowych powołań uświadamia nam dzisiejsza liturgia słowa, ukazując nam działalność ewangelizacyjną uczniów Pana.

2. Dziś dzieci klas III naszej parafii na Mszy Św. o godz.: 10.30 przystąpią do I Komunii świętej. Nabożeństwo majowe dla dzieci o godz.: 15.30 a następnie rozdanie obrazków i wspólna fotografia.
Dzieci I komunijne zapraszamy na biały tydzień od poniedziałku do czwartku na Mszę Św. na godz. 18.00. wcześniej nabożeństwo majowe o 17.30. W piątek natomiast udamy się na Mszę Św. do Katedry na godz.: 16.30. i tam zakończymy biały tydzień.

3. W tygodniu w liturgii Kościoła czcimy:
– we wtorek – Św. Macieja Apostoła
– w czwartek – Św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa w naszym kościele codziennie o 17.30.

5. Dzieci które przystąpiły do I Komunii Św. rok temu swoją rocznicę będą przeżywać w przyszłą niedzielę 19.05. na Mszy Św. o godz. 10.30. serdecznie zapraszamy, prosimy jeżeli dzieci mają jeszcze alby by przyjść w nich na tę Mszę Św.

6. Dziś II niedziela miesiąca ofiary składane na tace przeznaczamy na cele remontowe. Bóg zapłać.

7. We wtorek zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu na godz.: 18.30.

8. Od 1 maja rozpoczęliśmy w rodzinach naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Obraz będzie przebywał w rodzinie 1 dzień od godz.: 18.00 do 18.00 następnego dnia. Wymiana podczas Mszy Św. wieczornej.

9. Caritas diecezji Bydgoskiej i Miasto Bydgoszcz zaprasza na festyn który odbędzie się dnia 18.05. na Polanie Różopole. Szczegóły na plakacie.

10. W związku z pożarem kościoła parafialnego w pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy, Ksiądz Biskup Jan Tyrawa podjął decyzję o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej, na rzecz remontu kościoła, przede wszystkim odbudowę chóru i organów. W naszym kościele zbiórka do skarbon na ten cel w najbliższą niedzielę 19 maja. Bóg zapłać.

11. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2019/2020. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Janusz Tusk, e-mail: [email protected], tel. kom.: 663 776 787.

12. Fundacja Wiatrak zaprasza na koncert pt. „Cieszcie się i radujcie” z okazji 99 urodzin św. Jana Pawła II w wykonaniu zespołu pop-gospel „Quadrans”, który odbędzie się 18 maja o godz.: 17.00 w Sali widowiskowej Domu Jubileuszowego przy Bołtucia 7 w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

13. Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład prof. zw. dr hab. Zofii Konaszkiewicz pod tytułem: „Człowiek w poszukiwaniu sensu – wokół logo terapii Victora Frankla. Spotkanie odbędzie się 21 maja o godz.: 19.00 w auli WSD w Bydgoszczy.
Zofia Konaszkiewicz jest profesorem zwyczajnym, doktorem habilitowanym, byłym kierownikiem Katedry Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Napisała 190 pieśni religijnych, między innymi: Matka która wszystko rozumie, Zbawienie przyszło przez krzyż.

14. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Danuta Przybysz
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz