IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

1. W środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, jest to również dzień wspomnienia wydarzeń o podłożu politycznym, a mianowicie: ślubów króla Jana Kazimierza z 1 kwietnia 1656 r. i uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Uroczystość ta obchodzona jest z polecenia papieża Piusa XI od 1924 roku.
W naszym kościele Msze Święte według porządku niedzielnego. Ksiądz Biskup Ordynariusz odprawi Msze Świętą w intencji Ojczyzny w katedrze o godzinie 10.30.

2. Od jutra rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, każdego dnia o godzinie 17.30 do kościoła. W środy nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na zewnątrz z konferencjami tematycznymi.

3. W najbliższy wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W Katedrze Bydgoskiej odbywają się comiesięczne Msze św. „Cibavit” w intencji nowych powołań do służby w Kościele. W najbliższy czwartek 4 maja o godz. 17.00 do katedry zaproszony jest nasz dekanat. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do wspólnej modlitwy w intencji nowych i licznych powołań.

5. W maju również kontynuować będziemy w naszej parafii wyprawy rowerowe tzw. „Rowerowe wtorki”. Pierwsza wyprawa we wtorek 9 maja o godz. 17.30 zbiórka przy kościele. Pragniemy wyruszyć rowerami na nabożeństwo majowe do różnych miejsc związanych z kultem maryjnym. Pierwsza wyprawa do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przyłękach. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, dzieci tylko z opiekunami i młodzież. Prosimy zadbać o sprawność rowerów oraz bezpieczeństwo (kaski obowiązkowe dla wszystkich).

6. W tym tygodniu przypadają:
• pierwszy czwartek – spowiedź od 17.30 do 18.30
• pierwszy piątek – spowiedź od 16.30 do 18.30. O godzinie 16.30 Msza Święta z udziałem dzieci i młodzieży.
• pierwsza sobota – od 8.30 odwiedzimy chorych ze stałej listy i zgłoszonych w biurze parafialnym.

7. Nowy numer Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki w cenie 10 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz