IV Niedziela Wielkanocna 8.05.2022

Dzisiejsza niedziela zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prośmy w swoich modlitwach o nowe, święte powołania do służby Bożej, szczególnie do naszego diecezjalnego seminarium. Nie zapominajmy także o tych, którzy są pasterzami w naszym kościele oraz powołanych z naszej wspólnoty parafialnej.
W naszej parafii dziś szczególna modlitwa o powołania wraz z SWP podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 15.00.

1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III, które podczas Mszy św. o godz. 10.00 po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Eucharystii do swoich serc. Otoczmy dzieci i całe rodziny naszą modlitwą.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa, patrona Polski;
• w sobotę – święto św. Macieja, Apostoła;

3. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 19.30.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, każdego dnia o godzinie 17.30 do kościoła. W środy nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na zewnątrz z konferencjami opartymi o adhortację papieża Pawła VI „Marialis cultus”.

5. Spotkanie młodzieży klas 7 i 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 17.00 przed kościołem (przy krzyżu misyjnym).

6. Próba chóru we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy Krzyża świętego. Serdecznie zapraszamy chętnych do śpiewania – szczególnie panów.

7. W czwartek o godz. 16.45 razem ze SWP zapraszamy na nowennę w intencji nowych powołań do służby w Kościele oraz modlitwę za powołanych, a po Eucharystii około godz. 18.30 na spotkanie w domu katechetycznym.

8. Rozpoczynamy w naszej parafii „Rowerowe czwartki”. Pragniemy wyruszyć rowerami na nabożeństwo majowe do znanych bydgoskich miejsc związanych z kultem maryjnym. W najbliższy czwartek wyjedziemy do Sanktuarium na Piaski. Zbiórka przy kościele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, młodzież i całe rodziny.

9. W najbliższą sobotę 14 maja dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii pielgrzymować będą do Lichenia. Mamy jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapraszamy chętnych do pielgrzymowania. Koszt 50 zł od osoby. Bezpośrednie informacje i zapisy u ks. Michała.

10. W sobotę 14 maja o godz. 9.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. bpa Krzysztofa Włodarczyka z okazji obchodów 110 – lecia ZSM nr 1 w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich absolwentów i sympatyków naszego „Mechanika”.

11. W niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 10.30 rocznica I Komunii dzieci klas IV.

12. Spotkanie Koła Misyjnego w sobotę 7 maja o godz. 11.00.

13. Dzisiaj VI Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna Tydzień Biblijny. Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmi: „Pokój temu domowi” ,zachęcamy do wzięcia do ręki naszej Świętej Księgi.

14. Małżeństwa oczekujące na poczęcie, małżeństwa szukające skutecznej metody rozpoznawania płodności, w tym kobiety karmiące piersią oraz kobiety pragnące poznać i zrozumieć swój cykl, zapraszamy na spotkanie o płodności, które odbędzie się 13 maja o godzinie 18.00 w domu katechetycznym. Podczas spotkania zostanie omówiona metoda prowadzenia obserwacji Model Creighton („krejton”) oraz poruszone zostaną m.in. takie tematy jak: PCOS (pcos), endometrioza, hashimoto (haszimoto) – leczenie i szansa na poczęcie, poronienia nawykowe, wpływ diety i kosmetyków na płodność. Szczegóły na plakacie.

15. W parafii rozpoczęliśmy termomodernizację poprzez podniesienie efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji CO2. Prace będą obejmowały wymianę instalacji centralnego ogrzewania, oraz modernizację węzła w kotłowni, jednocześnie systemu grzewczego kościoła na ławki, które będą zasilane przy pomocy ogniw fotowoltaicznych. Dokonamy renowacji okien witraży wraz z ich dociepleniem przez dorobienie 2 szyby. Poddana remontowi zostanie także plebania, w której zostaną wymienione okna oraz renowacja dachu wraz z jego ociepleniem. Przepraszamy za pewne niedogodności związane z pracami.

16. Nowy numer Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki w cenie 8 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

17. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Izabela Połubińska
† Felicja Becmer
† Helena Lewandowska
…wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz