IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

1. W dniu 19 marca 2021 roku zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka rozpoczniemy wyjątkowy Rok Rodziny – Amoris laetitia. W naszej diecezji i w parafii pragniemy przeżyć owocnie ten wyjątkowy rok kierując nasze oczy, serca i modlitwy na małżeństwo i rodzinę. Dlatego dziś w naszej wspólnocie dokonuje szczególne wprowadzenie w temat roku rodziny, którego podjął się zaproszony gość dr hab. Mieczysław Guzewicz, który przedstawił nam dziś temat: „Maryja i Józef niezwykłe małżeństwo”. Dziękujemy za świadectwo i przyjęcie zaproszenia.

2. Przez okres Wielkiego Postu skorzystajmy z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 16.30 – dzieci i młodzież, 18.30. Zachęcajmy również do udziału w nich naszych bliskich.

3. W tym tygodniu w liturgii patronują nam:
• w środę św. Patryk, Biskup;
• w czwartek św. Cyryl Jerozolimski, Biskup i DK;
• w piątek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

4. Od przyszłej soboty 20 marca o godz. 18.00 rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne głosić je będzie ks. Jacek Rosa z Siedlec, a trwać będą do środy 24 marca.

5. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30 do 19.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

6. Mając na uwadze dobro duchowe katechizowanych, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy, przygotował rekolekcje szkolne online, realizowane w formie zdalnej, które odbędą się w następujących terminach:
• 15-17 marca 2021 r. – uczniowie Szkół Podstawowych
• 22-24 marca 2021 r. – uczniowie Szkół Ponadpodstawowych
Materiały rekolekcyjne zostały zamieszczone internetowej www.rekolekcje.bydgoszcz.pl

7. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 26 marca 2021 r. o godz. 21:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Starym Fordonie. Przygotowane zostały dwie trasy do wyboru: 41 i 27 km. Zapisy i szczegóły na stronie www.edk.org.pl oraz na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Fordon-Opławiec.

8. Zespół Szkół Katolickich – Pomnik Jana Pawła II przy ul. Nowodworskiej 17 zaprasza na Drzwi otwarte w sobotę 20 marca na godz. 12.00, 13.00 i 14.00. Szczegóły o spotkaniach na plakacie w gablocie.

9. Caritas prosi o 1% (akcja przekaż 1% na Caritas Polska) Akcja „Jałmużna Wielkopostna” 2021 nie będzie prowadzona do skarbonek tylko prosimy o wysyłanie SMS (szczegółowe informacje na plakacie)

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i
Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Zdzisław Burec
† Bożena Skrzyniarz
† Kazimiera Sadka
† Janina Horzewska
† Teresa Wojciechowska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz