iV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

1. Niewidomy z dzisiejszej ewangelii to człowiek, „na którym mają się objawić sprawy Boże”. Jemu więc zostanie przywrócony wzrok dlatego, że uwierzył w Tego który jest Światłem Świata. Przed nami również staje Chrystus w swoim słowie i pyta nas o naszą wiarę.

2. W tygodniu: 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to kolejna okazja by podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W naszym kościele będziemy mogli to uczynić podczas Mszy sw. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:
• Gorzkie Żale w niedziele po Mszy sw. o godz. 15.00 czyli około godz. 15.30.
• Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 18.30 oraz dla dzieci o godz. 16.30.

4. We wtorek zapraszamy o godz. 18.30 na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Msze Św. w intencji naszego szpitala – za wszystkich chorych i pracowników aby ustała pandemia koronawirusa w naszej ojczyźnie i świecie odprawiane są w naszym kościele w środy i piątki o godz. 8.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30.

6. W związku z panującą w naszej ojczyźnie i świecie pandemią koronawirusa mające się odbyć rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych w dniach 23.03 – 25.03. zostają odwołane.

7. Informujemy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania klasy 1 szkoły średniej, że w związku z zaistniałą sytuacja w naszej ojczyźnie spotkania zostają zawieszone, jak tylko sytuacja się wyjaśni to poinformujemy o terminie spotkania w ramach ogłoszeń parafialnych.

8. Wyrazem wiary i pięknym zwyczajem jest składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. W kaplicy Matki Bożej wystawiliśmy skarbony do których możemy złożyć ofiary na ten cel.

9. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki do Spowiedzi Wielkanocnej.

10. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Mirosław Morawski
† Irena Hejdak
† Stanisław Ruta

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz