IV Niedziela zwykła 29.01.2023

1. Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że przez okres zimowy od najbliższego poniedziałku do soboty rano włącznie wszystkie Msze święte (ranne i popołudniowe) będą sprawowane w Kaplicy Świętego Krzyża (wejście jak do biura parafialnego). W tym tygodniu wyjątkiem będzie czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego.

2. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia związane z przyniesieniem do Jerozolimy Dzieciątka Jezus i ofiarowaniem Go Bogu. W tym dniu w kościołach święci się świece zwane gromnicami. Pamiętajmy, że świece trzymamy zapalone podczas ich błogosławienia oraz podczas Ewangelii i Modlitwy Eucharystycznej (do końca doksologii). Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godzinie 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00.

3. Tego też dnia obchodzi się Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o wszystkich osobach konsekrowanych, które swoje życie poświęciły Bogu i poprzez życie ukryte wypraszają wszelkie łaski dla całego świata. Do skarbon tego dnia można złożyć ofiary na pomoc dla klasztorów klauzurowych. W naszej diecezji są dwa:
• Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji przy ul. Gdańskiej
• Siostry Karmelitanki Bose w Tryszczynie

4. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w piątek – św. Błażeja;
• w niedzielę – św. Agatę;

5. Od środy 1 lutego wracamy do tradycyjnego porządku sprawowania liturgii (7.00, 8.00, 18.00). Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 18.00

6. We wtorek o godzinie 18.30 zapraszamy do kaplicy Świętego Krzyża na adorację Najświętszego Sakramentu.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30
• w piątek od 16.30 do 18.30. Msza święta o godzinie 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
• w I sobotę nie odwiedzimy chorych ze stałej listy.

8. Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedślubne w formie dwuweekendowej organizowane w naszej parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy w terminie 3-4 i 10-11 marca oraz w parafii NSPJ organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” w terminie 24-26 lutego oraz 3-5 marca. Szczegóły o zapisach na plakatach w gablocie i na stronie internetowej diecezji.

9. Misjonarze Świętej Rodziny w Górce Klasztornej zapraszają również narzeczonych na weekendowe kursy oraz na rekolekcje dla małżonków pod tytułem „Szkoła Dialogu”. Szczegóły na plakatach w gablocie.

10. W przyszłą niedzielę 5 lutego na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy do szczególnej modlitwy dziękczynienia za nasze Miasto z okazji 100 rocznicy powstania Stowarzyszenia Miłośników Miasta Bydgoszczy. Dokładnie 2 lutego 1923 roku powstało Stowarzyszenia. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia na Eucharystii którą uświetni orkiestra pod dyrekcją pani Ewy Makuli, a po Mszy udamy się wszyscy pod Pomnik NSPJ przy ul. Seminaryjnej gdzie będziemy modlić się i wysłuchamy ciekawych wystąpień na temat naszego Miasta.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki w cenie 9 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Bogumiła Jędrzejewska
† Józef Rolle
† Ludwik Kowalski – długoletni dyrektor ZSM nr 1
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz