IV Niedziela zwykła 31.01.2021

1. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia związane z przyniesieniem do Jerozolimy Dzieciątka Jezus i ofiarowaniem Go Bogu. W tym dniu w kościołach święci się świece zwane gromnicami. Pamiętajmy, że świece trzymamy zapalone podczas ich błogosławienia oraz podczas Ewangelii i Modlitwy Eucharystycznej (do końca doksologii). Msze święte w naszym kościele w tym dniu
2. o godzinie 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Na Mszy świętej o 16.30 pożegnamy tegoroczny Żłóbek. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

3. Tego też dnia obchodzi się Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o wszystkich osobach konsekrowanych, które swoje życie poświęciły Bogu i poprzez życie ukryte wypraszają wszelkie łaski dla całego świata. Do skarbon tego dnia można złożyć ofiary na pomoc dla klasztorów klauzurowych. W naszej diecezji są dwa:
• Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji przy ul. Gdańskiej
• Siostry Karmelitanki Bose w Tryszczynie

4. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w środę św. Błażeja
• w piątek św. Agatę
• w sobotę św. Pawła Miki i Towarzyszy

5. Od poniedziałku 1 lutego wracamy do tradycyjnego porządku sprawowania liturgii (7.00, 8.00, 18.00). Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 18.00

6. We wtorek o godzinie 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz odśpiewanie Apelu Maryjnego. Do naszej modlitwy włączymy również św. Józefa Oblubieńca NMP w szczególnym roku poświęconym jego wstawiennictwu. Serdecznie zapraszamy.

7. Jak zapowiadaliśmy wcześniej pragniemy w naszym kościele uczcić w każdą pierwszą środę św. Józefa Oblubieńca NMP. Dlatego w najbliższą środę odprawimy wszystkie Msze święte z formularza liturgicznego o św. Józefie, ą po wieczornej Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Józefa zawierzające jego opiece nasze rodziny i Kościół święty.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30
• w piątek od 16.00 do 18.30. Msza święta o godzinie 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
• w I sobotę ze względu na epidemię będzie możliwe odwiedzenie chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze parafialnym pragnienia przyjęcia kapłana z sakramentami

9. Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedślubne w formie weekendowej organizowane w naszej parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. Pierwszy termin katechez 12-13 luty 2021 oraz kolejne terminy 12-13 marca i 19-20 marca. Katechezy odbywać się będą w kaplicy Św. Krzyża – (wejście jak do biura parafialnego) w małych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Prosimy o wcześniejsze zapisy na podany w gablocie adres email lub numer telefonu. Bliższych informacji udziela ks. Arkadiusz.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki z modlitewnikiem na miesiąc luty w cenie 6 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Mirosław Tadeuszak
† Bohdan Golec
† Władysława Lis
† Zygmunt Żeglarski
† Halina Szostak
† Maria Guss
† Franciszek Rogulski
† Zdzisław Poczwardowski
† Marek Łuczyński
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz