IX Niedziela zwykła 02.06.2024

1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie na Boże Ciało ołtarzy, okien i drzwi mieszkań, naszej świątyni, za udział w procesji wszystkich naszych Parafian oraz tych którzy zaangażowali się w niesienie sztandarów, baldachimu, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiatki i niosącym poduszki, różaniec oraz Scholi Corda Cordis.

2. Prosimy o uczestnictwo w procesjach oktawy Bożego Ciała do piątku włącznie, połączonych z nabożeństwami czerwcowymi codziennie o 18.00.

3. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek i różańca, podczas procesji oktawy Bożego Ciała. Prosimy Parafian o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji. Kosz jest wystawiony przy bocznym wejściu do kościoła.

4. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 21.00.

5. W ostatni dzień oktawy Bożego Ciała podziękujemy Panu Bogu za dar święceń kapłańskich wszystkich kapłanów, którzy posługiwali i posługują w naszej Parafii oraz nowowyświęconego ks. Michała Czyża. Wspominając ich święcenia chcemy prosić o liczne i dobre powołania w najbliższy czwartek podczas Mszy Świętej o 17.30. Po Mszy Świętej i procesji do czterech ołtarzy będziemy mogli otrzymać błogosławieństwo prymicyjne od neoprezbitera.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 17.00. Procesja z litanią wewnątrz kościoła do figury Pana Jezusa i akt oddania o 18.00. Z racji uroczystości kościelnej w ten piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa od dziś przeżywa misje ewangelizacyjne. Odpust i Msza Święta w 25. Rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Bydgoszczy w piątek o 17.00. Zwieńczeniem tychże misji będzie procesja do figury Najświętszego Serca Pana Jezusa na terenie naszej Parafii przy ul. Seminaryjnej. Następnie przejście do naszego kościoła. Wszystko rozpocznie się Mszą Świętą kończącą misje w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału także naszych Parafian.

8. Msza Święta i spotkanie Trzeciego Świeckiego Zakonu Franciszkańskiego za tydzień w niedzielę o 14.00 w Kaplicy Świętego Krzyża, a spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 15.00 w kaplicy Świętego Krzyża.

9. Radę Parafialną czyli przedstawicieli wszystkich wspólnot naszej parafii prosimy o przybycie na spotkanie w następny poniedziałek 10.06 o 19.00 do sali naprzeciw Kaplicy Świętego Krzyża w budynku „B”.

10. Bardzo dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości wobec naszej Parafii: modlitewne i materialne. Dziś o wsparcie prosi nas neokatechumenat przygotowujący letnie wakacje dla dzieci i młodzieży. Przy tej okazji przypominamy, że wspólnota neokatechumenalna prowadzi ewangelizację w domach na terenie naszej Parafii. Osoby do tego upoważnione legitymują się pismem Księdza Proboszcza.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z naszego kościoła.

12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej Parafii śp. Marian Brzozowski, śp. Maryla Moys-Szary. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-06-01