Niedziela Dobrego Pasterza 3.05.2020

1. Od czytanej dziś Ewangelii Kościół dzisiejszą niedzielę nazywa Niedzielą Dobrego Pasterza, polecajmy szczególnie w tym dniu sprawę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

2. Diakon Piotr Książkiewicz, który przebywa na praktyce pastoralnej w naszej parafii, pragnie przyjąć Święcenia Prezbiteratu – 30 maja br. w katedrze bydgoskiej. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń, w sumieniu jest zobowiązany zawiadomić o tym niezwłocznie księdza Proboszcza lub bezpośrednio władze seminarium. Kandydata oraz całe Seminarium polecamy modlitwie wiernych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca; Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na nowennę w intencji powołań na godz. 17.00. Pamiętajmy w modlitwie o diakonie Piotrze i naszym kleryku Kamilu.

4. Trwa miesiąc maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

5. W tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła:
– w środę Święto Apostołów Filipa i Jakuba
– w piątek Uroczystość św. Stanisława – Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski; tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych

6. We wtorek przypada I wtorek miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 20.00.

7. Zachęcamy do udziału we Mszach św. Przypominamy, że w związku z ostatnim zarządzeniem rządu w naszym kościele może się modlić – uczestniczyć we Mszy św. do 70 osób.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer Przewodnika Katolickiego w cenie 6 zł. Został wyłożony przy wyjściu z kościoła a ofiary prosimy składać do skarbon.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00 – 12.00.

10. Msze św. w intencji naszego szpitala – za wszystkich chorych i pracowników aby ustała pandemia koronawirusa w naszej Ojczyźnie i świecie odprawiane są w naszym kościele w środy i piątki o godz. 8.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30.

W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Teresa Arach
† Renata Bartkowska
† Alicja Polewczyńska
† Leon Kaczmarek
† Eliza Olszewska

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz