Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

Rozpoczynając swój pontyfikat w roku 1978 Jan Paweł II nawoływał: Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi. Od nas zależy, czy przyjmiemy Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Podstawą do przemiany życia niewątpliwie jest sakrament pokuty, który pozwala nam stanąć w prawdzie o sobie samym i swoich relacjach z Jezusem Miłosiernym.

Niewątpliwie taką pomocą w otwarciu się na Boga są objawienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej i różne formy kultu Jezusa Miłosiernego, które ona proponuje. Zechciejmy więc sięgnąć do Dzienniczka siostry Faustyny, nauczyć się Koronki do Miłosierdzia Bożego, a także wykorzystać inne wskazane przez nią praktyki modlitewne.

1. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.

2. Rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

3. W czwartek o godzinie 17.15 Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na Nowennę w intencji nowych powołań oraz o godzinie 18.00 Msza Święta, a po niej spotkanie.

4. W przyszłą niedzielę 18 IV 2021 r. w ramach Diecezjalnej Sztafety Modlitw o Powołania, będziemy przeżywać Dzień modlitw o nowe i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne
z naszej diecezji, a szczególnie z naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, również tej indywidualnej.

5. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Anna Przekota
† Jarosław Sołtysiak
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz