Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

1. Uroczystość dzisiejsza oparta jest przede wszystkim na opisie ewangelicznym przyjścia Zmartwychwstałego do Wieczernika, w którym znajdowali się przestraszeni Apostołowie.

2. To wydarzenie przedstawia również obraz „Jezu Ufam Tobie”, powstały na podstawie objawień, jakie otrzymała s. Faustyna Kowalska o Miłosierdziu Bożym.

3. Warto pamiętać, że papież Jan Paweł II w dniu 17 sierpnia 2002 roku w Bazylice Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach dokonał zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Sam też w wigilię uroczystości Miłosierdzia Bożego, 2 kwietnia 2005 roku odszedł do domu Ojca.

4. W tygodniu wspominamy w liturgii kościoła:
– 23 kwietnia – św. Wojciecha biskupa i męczennika; głównego patrona Polski;
– 25 kwietnia – św. Marka Ewangelistę.

5. Msza Św. w intencji ks. Prałata Jerzego Gołębiewskiego odbędzie się w piątek 24 kwietnia o godz. 18.00.

6. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W związku z zarządzeniem Rządu od jutra w naszym kościele może się modlić; uczestniczyć we Mszy św. do 70 osób. Zapraszamy do udziału we Mszach św.

8. Informujemy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania jaki i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. a także rodziców, że zgodnie z zarządzeniem rządu o tym, że szkoły są zamknięte oraz z wytycznymi KEP do czasu aż młodzież i dzieci nie wrócą do szkół sakramenty te zostają zawieszone. Prosimy czekać na dalsze informacje co do ewentualnych terminów.

9. Biuro parafii Świętej Trójcy czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00 – 12.00. w pozostałe dni pod numerem telefonu: 509 767 367.

10. Msze św. w intencji naszego szpitala – za wszystkich chorych i pracowników aby ustała pandemia koronawirusa w naszej Ojczyźnie i świecie odprawiane są w naszym kościele w środy i piątki o godz. 8.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30.

W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Bogdan Kwapiszewski
† Henryk Holz
† Piotr Wenderski

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz