Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

 1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień Św. Faustyny została nazwana niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. Dziś o godzinie 15.00. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy że modlitwą Koronki modlimy się w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Św.
 1. Ze względu na przepisy liturgiczne uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika obchodzić będziemy w dniu 29.04-poniedziałek. Natomiast 3 maja przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. tego dnia w naszym kościele według porządku niedzielnego. W katedrze Ks. Biskup odprawi Mszę Św. o godz.: 11.00.
 1. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa w naszym kościele codziennie o 17.30, z wyjątkiem I wtorku miesiąca tj. 7 maja, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.: 20.00 a nabożeństwo majowe o godz.: 20.30.
 1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od godz.:17.00 do 18.30.W sobotę natomiast od godz.: 8.30 odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii.
 1. We wtorek zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu na godz.: 18.30. W sposób szczególny zapraszamy mieszkańców ulicy Grudziądzkiej.
 1. Dziękujemy bardzo młodzieży która przyjęła sakrament bierzmowania i ich rodzicom za dar ołtarza – nowy mszał, jaki ofiarowali parafii. Bóg zapłać.
 1. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 1. Od 1 maja rozpoczniemy w rodzinach naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Obraz będzie przebywał w rodzinie 1 dzień od godz.: 18.00 do 18.00 następnego dnia. Wymiana podczas Mszy Św. wieczornej.
 1. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
  † Marek Komorowski
  † Piotr Barabasz
  † Helena Neukampf
  † Barbara Rybczyńska
  Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz