Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. W naszym kościele Msze Święte jak w dni powszednie.

2. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. To także odpust w naszej parafii. Tego dnia o godz. 12.00 będzie sprawowana suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Kan. Tadeusz Putz – proboszcz parafii bł. Bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

3. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 18.00.

4. W tygodniu w czwartek będziemy wspominać Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. SWP zaprasza o godz. 17:00 do wspólnej modlitwy o nowe powołania oraz za księży posługujących w naszej parafii.

5. Zapraszamy na Modlitwę Chwały prowadzoną przez Szkołę Nowej Ewangelizacji w czwartek o 19.00.

6. Duszpasterstwo Powołań Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na pielgrzymkową przygodę młodych w wieku 13-30 lat. Wspólnie pójdziemy do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Spotykamy się 15 czerwca. Więcej informacji na plakacie.

7. Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy, 22 maja br. będzie obchodziła II rocznicę ustanowienia kościoła SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ RITY. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego.

8. Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie w niedzielę 26 maja Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami naszego miasta pod hasłem „ZJEDNOCZENI DLA ŻYCIA, RODZINY, OJCZYZNY!”. Świętowanie rozpoczniemy Eucharystią o godz. 12.30 sprawowanej w Katedrze, a Marsz rozpocznie się o godz. 14.00 ze Starego Rynku. Całe świętowanie zakończymy piknikiem rodzinnym przy bazylice Św. Wincentego a’ Paulo.

9. Osoby chętne do gry w piłkę nożną zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.15 na boisku przy bulwarze Malinowskiego nad Kanałem Bydgoskim.

10. We wtorek spotkanie dla studentów o 20.00 w sali przy szlabanie, o 21.00 majowe dla młodzieży pod figurą Matki Boże.

11. W minionym tygodniu odeszły do Pana: Daniela Waszak-Więckowska oraz Halina Kuras. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Janusz Tomczak – proboszcz