Ofiarowanie Pańskie 2.02.2020

1. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie Święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone w czterdziestym dniu po Bożym Narodzeniu, na pamiątkę ofiarowania dziecka Jezus w świątyni i oczyszczenia NMP. W Polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dziś święcimy świece, zapalone świece trzymamy na Ewangelię oraz podczas Modlitwy Eucharystycznej.
Dzisiejsze święto przeżywamy jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Do skarbon składamy ofiary na klasztory klauzurowe. Bóg zapłać.

2. Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji zaprasza uczniów szkoły ponadpodstawowej i studentów na XXVI Weekendowe spotkanie młodzieży męskiej w dniach 7-9 lutego.

3. Zaprasza na Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 lecia urodzin świętego Jana Pawła II. Diecezję Bydgoską w ramach pielgrzymki będzie reprezentował ks. dr Tomasz Kalociński; a zapisy prowadzi biuro pielgrzymkowe Frater.

4. W tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek w godz: od 17.30 do 18.30 natomiast w piątek od 16.00 do 17.00 oraz od 17.30 do 18.30. o godz: 16.30. Msza św. W tygodniu wspominamy ponadto :
• W środę – św. Agatę; dziewicę i męczennice.
• w czwartek – św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

5. W przyszłą sobotę 8 lutego w związku z Dniem chorego przypadającym 11 lutego zapraszamy na godz: 9.00; chorych i niepełnosprawnych do świątyni na Mszę św. Zachęcamy aby bliscy lub sąsiedzi pomogli przybyć do kościoła. Niech ten czyn miłosierdzia będzie kolejnym dobrem które możemy uczynić. Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie zapraszamy do domu przy ul. Kordeckiego 5 na poczęstunek i wspólne spotkanie.

6. Od jutra wracamy do odprawiania Mszy św. i nabożeństw wg porządku sprzed kolędy. Wieczorne Msze św. o godz: 18.00. We wtorek przypada I wtorek miesiąca na godz: 20.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz nowennę do MBNP zakończone Apelem Maryjnym.

7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa do skorzystania z organizowanych katechez przedślubnych. To cykl 7 spotkań prowadzonych metoda warsztatową. Pierwsze spotkanie 20 lutego 2020 r. o godz. 18.30 w parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na nr telefonu 509 340 693 lub email: [email protected]

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego.

9. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Marian Fatz
† Urszula Gil

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz