Triduum Paschalne 28 – 30.03.2004

1. Dziś Wielki Czwartek. My Kapłani jesteśmy wdzięczni za wszelkie dowody życzliwości wyrażone w związku z Dniem Ustanowienia Kapłaństwa. Za pamięć i wszelkie dobro z serca dziękujemy. Decyzją Księdza Biskupa Ksiądz Karol Rawicz-Kostro został skierowany do pomocy w Przyłękach na czas choroby tamtejszego Księdza Proboszcza, który przebywa w szpitalu, a w związku z tym w naszej Parafii pozostało nas trzech kapłanów. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, gdyż obowiązków nie ubywa. Módlmy się szczególnie dziś o liczne i dobre powołania kapłańskie. Cieszymy się, że jest z nami kleryk Kamil, syn naszej Parafii i ufamy, że już niedługo, jak Pan Bóg pozwoli, otrzyma święcenia diakonatu.

2. Zakończyliśmy spowiedź przedświąteczną. Dla tych, którzy ekstremalnie nie mogli wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty spowiedź w Fordonie w Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w nocy z piątku na sobotę w ramach nocy konfesjonałów.

3. Zachęcamy do adorowania Pana Jezusa po dzisiejszej liturgii w kaplicy przechowania. Dziś do godz. 21.00 w ciszy, a od 21.00 do 22.00 adoracja w ciemnicy prowadzona przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Ciemnica w tym roku po drugiej stronie ołtarza. Jest to związane z tym, że na stałe jest zamontowany sprzęt nagłaśniający w dawnym miejscu, gdyż tam zwykle prowadzą śpiew schola i parafialny chór. Za dzisiejsze uświetnienie liturgii pięknym śpiewem bardzo dziękujemy.

4. Jutro w Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy Świętej. Adoracja w kaplicy przechowania od godziny 7.00 do 18.30. Droga Krzyżowa dla dzieci o 12.00, a dla wszystkich o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.30. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i tam Adoracja przy Grobie Pańskim po liturgii do północy, którą rozpoczną Gorzkie Żale. Domowy Kościół poprowadzi adorację po nich do 21.00, a Neokatechumenat od 21.00 do 22.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla osób od 14 roku życia do śmierci, a dodatkowo 1 posiłek do syta i 2 lekkie między 18. a 60. rokiem życia)

6. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godziny 7.00 do 20.50. Prosimy o choćby krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Świecenie potraw od 13.30 do 17.30 co pół godziny. Zachęcamy w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 21.00. Przynosimy ze sobą świece. Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną.

7. W oba Święta Msze Święte jak w każdą niedzielę

8. Do skarbony w kaplicy Matki Bożej można złożyć ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Są one wyrazem naszego przebłagania za nasze grzechy, naszych bliskich i wielu publicznych grzeszników.

9. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10. Mamy jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę do Medjugorie w podziękowaniu za 100 lat naszej Parafii. Wyjazd od 13 do 21.05. Szczegóły w zakrystii lub w dziale ogłoszenia strony parafialnej. Zapisy w zakrystii.

11. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-03-28