Uroczystość Bożego Ciała 30.05.2024

1. Dziś Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek i różańca, podczas procesji dzisiaj i każdego dnia do następnego piątku. Prosimy parafian o przynoszenie kwiatów. Kosz jest wystawiony przy bocznym wejściu do kościoła.

2. Msze święte w naszym kościele dzisiaj o godzinie 7.30, 9.00 i o 10.30 – po tej Mszy Świętej wyruszymy z procesją do kościoła pw. św. Wojciecha, tam Msza Święta po zakończeniu procesji, a u nas jeszcze wieczorem o godz. 18.30.

3. Dziękujemy za ustrojenie domów i okien nie tylko na trasie przejścia procesji – to ważne świadectwo wiary.

4. Ksiądz Biskup udzielił na jutro dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę rozpoczynamy już czerwiec – nabożeństwa majowe jeszcze dziś i jutro, a od soboty czerwcowe ze śpiewaną litanią codziennie o 18.00.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godziny 8.00.

7. Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną za tydzień o 15.00 w kaplicy Świętego Krzyża.

8. Lednica Młodych już w najbliższą sobotę. Zapraszamy młodzież. Wyjazd o godz. 10.30, powrót w godzinach nocnych (godz. 1-2). Zapisy przez stronę www.mlodziez.bydgoszcz.pl lub u ks. Henia.

9. Przypominamy o wyjeździe młodzieży do Włoch. Informacje na stronie www.mlodziez.bydgoszcz.pl lub u ks. Henia.

10. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa od niedzieli przeżywać będzie misje ewangelizacyjne, których zwieńczeniem będzie procesja do figury Najświętszego Serca Pana Jezusa na terenie naszej Parafii przy ul. Seminaryjnej. Następnie przejście do naszego kościoła. Wszystko rozpocznie się Mszą Świętą kończącą misje w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w następną sobotę o godz. 9.00. Zachęcamy du udziału także naszych Parafian.

11. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia przy wyjściu z naszego kościoła.

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii