Uroczystość Chrystusa Króla 26.11.2023

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to 7. rocznica proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, które miało miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

2. Kalendarze na przyszły rok będą rozprowadzali ministranci naszej Parafii w przyszłą niedzielę w cenie 20. złotych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zajęcia i wyjazdy dla ministrantów. Polecamy ich hojności naszych Parafian.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy sprzedaż świeczek „Caritas”, której zakupem możemy wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece są w cenie 10 zł. małe i 20 zł. Duże. Opłatki można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym, a od przyszłej niedzieli także w zakrystii. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałki i piątki od 10:00 do 11:00, a we wtorki, środy i czwartki od 16:00 do 17:00.

4. Studentów i młodzież w wieku studenckim zapraszamy na spotkanie w salce przy szlabanie w poniedziałek na godz. 20:00.

5. Młodzież w wieku szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w czwartek na o godz. 19.00 do salki przy szlabanie. Zapraszamy na to spotkanie także młodych, którzy chcieliby się włączyć w akcję zbierania żywności w najbliższy piątek.

6. Spotkanie dla bierzmowanych z klas 8. przewidziano na piątek 8.12 po Mszy wieczornej.

7. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc:
• okazja do spowiedzi w piątek od 16:00 do 18:30. O godzinie 16:30 Msza Święta z udziałem dzieci i młodzieży.
• chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8:30. Można zgłaszać kolejnych, dodatkowych chorych w biurze parafialnym lub zakrystii.
• Msza Święta i spotkanie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 15:00.

8. Rekolekcje akademickie w naszej parafii odbędą się dla naszego miasta od przyszłej niedzieli do wtorku włącznie pod tytułem: „Czy Bóg jest w dzisiejszym Kościele?” – to pytanie, na które będziemy szukać odpowiedzi z ks. Adamem Gacą MSF. Zaczniemy Msza św. o godz. 20:00 w niedzielę, a po niej zapraszamy na wspólną kolację. W poniedziałek i wtorek spotkanie rekolekcyjne także o 20:00.

9. Przyszła niedziela 03.12 rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” za tydzień także w niedzielę zaczynamy adwent, który słusznie kojarzymy jest z Mszami Świętymi ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. Roratami. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami oraz serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18:00. Natomiast z dorosłymi chcemy się modlić przy zapalonych świecach na roratach we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7:00.

10. W związku z mniejszą liczbą kapłanów w naszej Parafii i potrzebami duszpasterskimi ulegnie zmianie od Nowego Roku rozkład Mszy Świętych. W niedzielę niestety nie będzie już Mszy Świętych o godzinie 15:00, a wieczorne Msze Święte będą o godz. 18:30. Msze Święte z chrztami będą w pierwszą niedzielę o 12:00 i w trzecią sobotę miesiąca o 18:30. W dni powszednie Msze Święte rano będą wyłącznie o 7:00, a po południu po zakończeniu kolęd o 17:30 i o 18:30.

11. W kwietniu 2024 r. zachęcamy do udziału w Dziękczynnej Pielgrzymce do Włoch za XX lat Diecezji Bydgoskiej. Szczegółowe programy na stronie Diecezji Bydgoskiej.

12. Nasza Parafia ma także wiele spraw za które chcemy podziękować Panu Bogu w ramach pielgrzymki do Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie od 13. Do 21.05 przyszłego roku. Szczegóły i zapisy u Księdza Proboszcza, opiekuna pielgrzymki i na stronie internetowej.

13. W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszli: śp. Janusz Jurecki, Andrzej Holz, Eleonora Teske, Beata Blachowska-Tokarska, Ilona Suchomska. Rozpoczęły się Msze Święte Gregoriańskie za naszego zmarłego Księdza Proboszcza, zachęcamy do udziału w Mszach Świętych sprawowanych w jego intencji do wigilii włącznie. Dokładny terminarz znajdziemy w gablocie. Polećmy Dobremu Bogu naszych drogich zmarłych. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2023-11-25