Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2019

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925 jako swoista propozycja dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa.
Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. W tym tygodniu w liturgii w sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.

3. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny.

4. Młodzież Oazowa naszej parafii organizuje jak ogłaszaliśmy przed tygodniem zbiórkę słodyczy dla dzieci z pogotowia opiekuńczego przy ul. Traugutta w Bydgoszczy. Z tej okazji dziś wystawione są kosze, do którego można składać dary. Kosze znajdują się; jeden przy kaplicy Matki Bożej a drugi przy wyjściu z tyłu naszej świątyni. Kosze będą stały do następnej niedzieli włącznie. Niech to dzieło będzie wyrazem naszej jałmużny adwentowej. Bóg zapłać.

5. We wtorek zapraszamy na godz. 18.30 na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

6. Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. UAM dr. hab. Wojciecha Szukalskiego pt: „Relacyjny charakter osoby ludzkiej w nauczaniu św. Jana Pawła II”. Spotkanie odbędzie się 25 listopada (poniedziałek) w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy przy ul. Grodzkiej 18.

7. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: klasy 1 szkoły ponadpodstawowej odbędzie się w czwartek 28 listopada o godz. 18.30 w kaplicy Św. Krzyża.

8. Zapraszamy całe rodziny na Koncert Galowy w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych FART z udziałem zespołu Małe TGD w czwartek 28 listopada o godz. 18.00 w Parafii MBKM w Bydgoszczy. Wstęp Wolny. Szczegóły pod adresem www.wiatrak.org.pl

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Marek Woźniak

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz