Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została ustanowiona przez Papieża Piusa XI w roku 1925, jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.

2. Dziś w katedrze o godz. 9.00 Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, która zakończy III Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej, które odbywało się w dniach 18-20 listopada.

3. Również dziś wieczorem o godz. 19.00 w niedzielę Chrystusa Króla serdecznie zapraszamy na wieczór uwielbienia, w którym poczujemy atmosferę modlitwy i przygotujemy serca na nadchodzący czas Adwentu.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP,
• we wtorek – św. Cecylię,
przy tej okazji życzymy wielu łask Bożych organistom, scholii dziecięcej i scholii liturgicznej i wszystkim, którzy śpiewem chwalą Pana Boga.
• w czwartek – św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy;
• w piątek – św. Katarzynę Aleksandryjską;

5. Zapraszamy we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30 do 19.30.

6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli, w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy św. roratniej w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci. Natomiast we wszystkie soboty adwentu o godz. 7.00 będziemy odprawiać roraty dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

7. Ksiądz Proboszcz i katechiści zapraszają wszystkich zainteresowanych na katechezy, które odbywają się w naszej parafii w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15. Od najbliższego poniedziałku zapraszamy na katechezy do kaplicy Świętego Krzyża (wejście jak do biura parafialnego).

8. Dzisiaj w naszej parafii gościmy przedstawicieli stowarzyszenia „Łatwo Pomagać”. Będą zbierać do puszek fundusze na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z oddział onkologii w Bydgoszczy. Możliwy będzie zakup ciast, z których dochód zasili konto stowarzyszenia.

9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Eucharystii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. i listopadowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz