Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została ustanowiona przez Papieża Piusa XI w roku 1925, jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• we wtorek św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy
• w środę Katarzynę Aleksandryjską
• dzisiaj natomiast wspominamy św. Cecylię patronkę śpiewu kościelnego. Przy tej okazji życzymy wielu łask Bożych organistom, scholii dziecięcej i zespołowi „Effatha” i wszystkim, którzy śpiewem chwalą Pana Boga.

3. Zapraszamy we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30 do 19.30. Jak zapowiadaliśmy już wcześniej jeszcze w ten wtorki 24 listopada będziemy modlić się na początku adoracji o godz. 18.30 cząstką różańca za naszych zmarłych. Dlatego do 23 listopada możemy jeszcze składać wymienianki. Przypominamy o możliwości ofiarowania odpustu za zmarłych, który możemy uzyskać ze względu na epidemię do końca listopada.

4. Od poniedziałku w biurze parafialnym rozpoczynamy sprzedaż opłatków wigilijnych (pakowane 2 duże i 3 małe) oraz świec „Caritas” (6zł. mała i 15 zł. duża) w tym roku ze względu na epidemię świece i opłatki będzie można nabyć tylko w godzinach funkcjonowania biura.

5. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli, w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy św. roratniej w poniedziałki o 7.00 oraz w środy i piątki o godzinie 18.00. Wszystkich, a szczególnie dzieci, serdecznie zapraszamy.

6. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej zaprasza do udziału w studium duchowości Karmelitańskiej. Zgłoszenia do 30 listopada 2020 r. Bliższe informacje na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl oraz na plakacie w gablocie. Zajęcia będą odbywać się zdalnie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Maciej Błoński
† Melania Nowak
† Tadeusz Haftkowski
† Bożena Fankidejska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz