Święta Boża Rodzicielka Maryja

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1.01.2022

W Nowym Roku Pańskim 2022 życzymy naszym Parafianom obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Niech Ona wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości, a także zdrowia i błogosławieństwa na cały rok. Oby był on czasem łaski i zbawienia oraz doświadczenia Bożej dobroci i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże w Nowym Roku!

1. Dzisiaj obchodzimy światowy Dzień Pokoju. W szczególności w dniu dzisiejszym modlimy się o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

2. W tygodniu przypada:
• pierwszy czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze według porządku niedzielnego – możliwość spowiedzi podczas Mszy św.;
• pierwszy piątek – spowiadamy od 17.00 do 18.00;
• chorych, którzy zostaną zgłoszeni w biurze parafialnym odwiedzimy w sobotę 8 stycznia;

3. Msze święte popołudniowe w styczniu od poniedziałku do piątku odprawiamy o godzinie 15.30. Od 3 stycznia rozpoczynamy odprawianie Mszy św. kolędowych o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic podanych w harmonogramie. W styczniu także nie będzie adoracji i nabożeństwa wtorkowego – Apelu Maryjnego.

4. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka nie odbędzie się tradycyjna kolęda w roku 2022. Wzorem roku ubiegłego będą miały miejsce msze święte kolędowe w naszej parafii w intencji mieszkańców danych ulic według następującego harmonogramu:
• 3 stycznia 2022, godz. 18:00 – Na wzgórzu, W. Pola, Chłopickiego, Czarnieckiego, Ułańska;
• 4 stycznia 2022, godz. 18:00 – Nakielska, Dolina, Różana, Miedza, Wrocławska;
• 5 stycznia 2022, godz. 18:00 – Szubińska, Lubelska, Seminaryjna, Poznańska, Pl. Poznański, Krótka, Grudziądzka;
• 7 stycznia 2022, godz. 18:00 – Grunwaldzka, Śląska, Siemiradzkiego, Długosza;
• 10 stycznia 2022, godz. 18:00 – Jackowskiego, Królowej Jadwigi, Garbary, Naruszewicza;
• 11 stycznia 2022, godz. 18:00 – Łokietka, Focha, Czartoryskiego;
• 12 stycznia 2022, godz. 18:00 – Świętej Trójcy, Chwytowo;
• 13 stycznia 2022 godz. 18:00 – Kordeckiego, Kącik, Grottgera;
W tym samym czasie udamy się z błogosławieństwem kolędowym w tradycyjny sposób do rodzin, które wyraziły taką chęć według podanej daty i godziny wpisanej na karcie kolędowej. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które w ostatnim czasie zamieszkały na terenie naszej parafii Świętej Trójcy o przybycie do biura parafialnego, aby zdeklarować swoją przynależność do wspólnoty katolickiej. Ma to związek z wydawaniem dokumentów, udzielaniem sakramentów św., które powinny być udzielane w parafii zamieszkania.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 10 zł., oraz świąteczny numer Miesięcznika kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
† Jan Sarnecki
† Gerard Balcerek – pogrzeb 4 stycznia o godz. 11.30 na cm. Św. Trójcy (Jary)
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz