Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.04.2019

1. Czyniąc znak krzyża mówimy: „ W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego Bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, abyśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. Dziś przeżywamy nasz Odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Bartosz Wojtaszek.

2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. tego dnia w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.00 oraz po procesji o godz. 12.00 oraz o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy św. o godz.: 10.00 w parafii Św. Wojciecha i przejdziemy do naszego kościoła. Oktawa Bożego Ciała potrwa przez cały tydzień, zakończymy w czwartek precesją do ołtarzy, a w piątek na zakończenie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Powoli zbliża się koniec roku szkolnego, zachęcamy rodziców i uczniów do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii świętej, zwłaszcza łącząc się przez ten sakrament z uroczystością Bożego Ciała. Zechciejmy też uczestnicząc we Mszy św. i procesji Bożego Ciała podziękować za miniony rok szkolny i katechetyczny.
Próba dla dzieci, które podczas procesji Bożego Ciała chcą sypać kwiatki, nieść poduszki bądź różaniec w poniedziałek o godz. 17.00 przed kościołem. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne.
Kwiatki które będą sypane przed Najświętszym Sakramentem prosimy składać do kosza przy bocznym ołtarzu.

3. Przeżywamy miesiąc czerwiec, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

4. We wtorek, zapraszamy na godziną Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 18.30.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w nasz parafialny dzień dziecka który odbył przed tygodniem. Bóg zapłać.

6. Pielgrzymka Bułgaria i Serbia samolotowo-autokarowa w dniach 17.09.2019 – 27.09.2019. Szczegóły w gablocie.

7. Najbliższa niedziela to niedziela pielgrzymkowa, przedstawiciele naszej grupy Biało – Żółtej po Mszach Św. będą zbierać ofiary na wsparcie pielgrzymki. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 21-31.07. Spotkanie organizacyjno – informacyjne w niedzielę 23.06. po Mszy Św. o godz.: 18.00 w kaplicy Św. Krzyża. Serdecznie zapraszam.

8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Halina Kopicka
Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz