Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4.06.2023

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. W naszej parafii uroczystości odpustowe, dlatego o godz. 12.00 zapraszamy na sumę odpustową, której przewodniczyć będzie Ks. Maciej Tyckun – proboszcz parafii Św. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

2. W nasze parafialne świętowanie wpisuje się obecność na Eucharystii o godz. 9.00 chóru mieszanego „Dzwon”, który wystąpi dziś z okazji nadchodzącej uroczystości Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza Bronisława Kaczmarka.

3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 wyruszymy w procesji z Chrystusem Eucharystycznym ulicami naszego miasta z Parafii Świętego Wojciecha do naszej Parafii. W naszym Kościele Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00, po procesji ok. 12.00 oraz o 18.00.

4. W środę o godz. 17.00 do kościoła zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała oraz wszystkich, którzy pragną zaangażować się w przygotowanie procesji.

5. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 do 21.00 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. W piątek 9 czerwca przypada 50 rocznica przyjęcia święceń kapłańskich przez naszego Ks. Proboszcza Bronisława Kaczmarka, chcemy wraz z naszym Dostojnym Jubilatem podziękować Panu Bogu za te lata w kapłaństwie oraz 27 lat posługi w naszej parafii. Włączmy się w tę modlitwę dziękczynną, życząc Naszemu Drogiemu Jubilatowi wielu łask Bożych i zapewniając o naszej modlitwie i życzliwości. Główna Msza święta jubileuszowa zostanie odprawiona pod przewodnictwem J. E. Bpa Krzysztofa Włodarczyka w przyszłą niedzielę 11 czerwca o godzinie 12.00. Zapraszamy również w sobotę 10 czerwca na Eucharystię o godz. 18.00 dla wszystkich wspólnot i stowarzyszeń z naszej parafii Świętej Trójcy.

7. Trwa miesiąc czerwiec nabożeństwo do NSPJ odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej, a w niedziele o godz. 17.30.

8. Na najbliższy piątek 9 czerwca Ks. Biskup udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

9. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 10 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

10. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Tadeusz Jankowski
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz