Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7.06.2020

1. Dzisiejsza uroczystość jest swoistym usystematyzowaniem głoszonych przez Apostołów prawd wiary. Przypomnieniem, że przedmiotem naszej wiary jest Jeden Bóg w trzech osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

2. Dziś odpust w naszej parafii, swoją sekundycję odprawi ks. Piotr Książkiewicz wyświęcony przed tygodniem w bydgoskiej Katedrze. Suma Odpustowa o godz. 12.00. Ksiądz Piotr wygłosi Słowo Boże przez całą niedzielę i po Mszach św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa oraz obdaruje pamiątkowymi obrazkami.

3. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.

4. W tym tygodniu przypada uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwana Bożym Ciałem. Uroczystość połączona jest tradycyjnie z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku nie będzie procesji ulicami naszego miasta. Procesja jedynie będzie tego dnia po Mszy św. o godz:10.00. wokół kościoła. Msze Św. w Boże Ciało w naszej świątyni o godz. 7.30., 9.00., 10.00. z procesją wokół kościoła, o godz. 12.00. oraz o godz. 18.00. Niema Mszy św. o godz. 15.00.

5. Ponadto w tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – św. Jadwigę Królową;
– w środę – bł. Bogumiła;
– w piątek – bł. Franciszka Dachtere i Antoniego Świadka; męczenników z okresu II wojny światowej, związanych z naszym miastem;
– w sobotę – św. Antoniego Padewskiego.

6. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa które odprawiamy w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.30.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Ukazał się nowy – czerwcowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. Został wyłożony przy wyjściu z kościoła, a ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Mirosława Białowąs – Suchanek
† Dariusz Bogdanów

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz