Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Odpust Parafialny 26.05.2024

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust w naszej Parafii. Dzisiejszej sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ks. Kan. Tadeusz Putz – proboszcz parafii bł. bpa Michała Kozala w Bydgoszczy. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

2. Dziękujemy Panu Bogu za dar święceń kapłańskich, które wczoraj otrzymał ks. Michał Czyż, który odprawi u nas Mszę Świętą Sekundycyjną 06.06. Otoczmy go naszą modlitwą i prośmy o dar nowych powołań do służby bożej w naszej diecezji.

3. Radością naszej Parafii jest to, że Ksiądz Biskup zgodnie z wydanym przez siebie Dekretem ustanowił Pana Tomasza Fiszera w naszej Parafii Pierwszym Akolitą, który będzie wykonywać tę posługę na stałe w odróżnieniu od Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii, którzy pełnią te funkcje czasowo. Równocześnie Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa Pani Monice Stachniak upoważniające do pełnienia zadań ministranta Słowa Bożego (czyli lektora) w zgromadzeniu liturgicznym dołączając tym samym do Pani Magdaleny Miernik pełniącej te zadania. W związku z kolejną edycją przygotowującą do pełnienia powyższych zadań i funkcji osoby chętne mogą zgłaszać się do Księdza Proboszcza.

4. Marsz dla życia i rodziny dziś, po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.30 w katedrze w kierunku Bazyliki św. Wincentego a’Paulo.

5. Świętujemy także dziś, z inicjatywy papieża Franciszka, po raz pierwszy Światowy Dzień Dzieci. W imieniu ks. Michała Borowskiego – diecezjalnego duszpasterza dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci, wraz z rodzicami, na atrakcje, po zakończonym Marszu dla Życia i Rodziny, na teren Bazyliki Wincentego a’Paulo .

6. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą, zachęcamy do uczestnictwa w procesji w albach. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek i różańca, podczas procesji Bożego Ciała i oktawę. Prosimy parafian o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji. Kosz będzie wystawiony przy bocznym wejściu do kościoła. Próba dzieci sypiących kwiatki oraz wszystkich, którzy pragną im pomóc w środę o 16.00 przed kościołem.

7. Msze święte w naszym kościele w Boże Ciało o godzinie 7.30, 9.00 i o 10.30 – po tej Mszy Świętej wyruszymy z procesją do kościoła pw. św. Wojciecha na Okolu, zatrzymując się przy 4. ołtarzach. Wieczorem w naszej świątyni Msza Święta o godz. 18.30.

8. Przygotujmy się do tego wydarzenia zarówno duchowo przez sakrament pokuty, jak i zewnętrznie przez ustrojenie domów, okien oraz udział dzieci i nas wszystkich w tej manifestacji wiary i miłości wobec Chrystusa. Nasza Parafia w setną rocznicę powstania bardzo potrzebuje umocnienia wiary – prosić o to będziemy zwłaszcza podczas tegorocznej procesji.

9. W sobotę rozpoczynamy już czerwiec – nabożeństwa majowe do piątku włącznie, a od soboty czerwcowe ze śpiewaną litanią codziennie o 18.00.

10. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godziny 8.00.

11. Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną za tydzień o 15.00 w kaplicy Świętego Krzyża.

12. Lednica Młodych już w najbliższą sobotę. Zapraszamy młodzież. Wyjazd o godz. 10.30, powrót w godzinach nocnych (godz. 1-2). Zapisy przez stronę www.mlodziez.bydgoszcz.pl lub u ks. Henia.

13. Osoby chętne do zagrania w piłkę nożną zapraszamy we wtorek ma boisko przy Szkole Podstawowej nr 47 o godz. 19.00.

14. Na dzisiejszy wieczór zapraszamy młodzież. Rozpoczniemy Mszy wieczorną, a potem spotkanie w salce.

15. Przypominamy o wyjeździe młodzieży do Włoch. Ostatnie dni na zapisy. Informacje na stronie www.mlodziez.bydgoszcz.pl lub u ks. Henia

16. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia przy wyjściu z naszego kościoła.

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-05-25