Uroczystość Trójcy Świętej 12.06.2022

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy to odpust w naszej Parafii. Sumę o godzinie 12.00 odprawi ks. kanonik Ryszard Pruczkowski – proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Bydgoszczy i prepozyt kapituły katedralnej.
Ta uroczystość przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie Boga Ojca Stworzyciela, Syna Bożego Zbawiciela i Ducha Świętego Uświęciciela.

2. W najbliższy czwartek 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.30, 9.00, 10.30 po tej Mszy Świętej wyruszymy z procesją do kościoła pw. św. Wojciecha na Okolu, zatrzymując się przy 4 ołtarzach. Wieczorem jeszcze Msza św. o godz. 18.00 w naszej świątyni.
Przygotujmy się do tego wydarzenia zarówno duchowo przez sakrament pokuty, jak i zewnętrznie przez ustrojenie domów, okien oraz udział dzieci i nas wszystkich w tej manifestacji wiary i miłości wobec Chrystusa.
Wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą, zachęcamy do uczestnictwa w procesji w albach. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków, niesienia poduszek i różańca, podczas procesji Bożego Ciała i oktawę. Prosimy parafian o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji. Kosz będzie wystawiony przy bocznym wejściu do kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, prezbitera i doktora Kościoła,
• we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, Patrona Diecezji,
• w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

4. Nabożeństwa czerwcowe recytowane, każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej. Nabożeństwa śpiewane w niedziele o godz. 17.30 w kościele.

5. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 19.30.

6. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk, zaprasza na odpust ku czci bł. Biskupa Michała Kozala – patrona naszej diecezji dnia 14 czerwca na godzinę 18.00 do kościoła bł. Michała Kozala na ulicy Nakielskiej 303 w Bydgoszczy.

7. Pod hasłem „I ślubuję Ci”, 19 czerwca ulicami Bydgoszczy, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Słowa te zostały zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej, dlatego uczestników poprowadzi Para Młoda. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11.00 w katedrze bydgoskiej, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bp. Krzysztofa Włodarczyka. Wyruszy ze Starego Rynku o godz. 12.30 i przejdzie ulicami: Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, do Bazyliki św. Wincentego à Paulo.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Stanisława Wichmann
† Mieczysław Wojtasik
† Maria Wüs
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz