Uroczystość Wniebowstąpienia 2.06.2019

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość dzisiejsza została ustanowiona na pamiątkę wstąpienia Jezusa do nieba, które miało miejsce na Górze Oliwnej w 40 dni po zmartwychwstaniu. Nazwa została zaczerpnięta z opisu znajdującego się w Dziejach Apostolskich. Jest jednym z najstarszych świąt, było już obchodzone w drugiej połowie IV wieku.

2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

3. We wtorek przypada I wtorek miesiąca, zapraszamy na godziną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz.: 20.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiadamy w czwartek od 17.00 do 18.30. natomiast w piątek od 16.00 do 18.30. W I piątek Msza Św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

5. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza w czwartek na nowennę w intencji powołań o godz.:17.00. Po Mszy Św. spotkanie członków Stowarzyszenia w salce.

6. Fundacja „Wiatrak” zaprasza na koncert pt.„Cieszcie się i radujcie” z okazji 20 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się 8 czerwca o 19.30 w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników, przy ul. Bołtucia 5. Wstęp wolny.

7. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2019/2020. Na egzamin wstępny, który odbędzie się 14 czerwca o godz.: 19.00 w salce na plebani przy kościele Św. Stanisława Bp. i M w Bydgoszczy. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Janusz Tusk.

8. W najbliższą niedzielę 9 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na nasz parafialny dzień dziecka w godzinach od 14.00 do ok. 17.30 na terenie parafii od ulicy Kordeckiego 5. Przewidujemy wiele zabaw i konkursów. Zapraszamy też do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „ Zabawne Selfie z dziadkami lub rodzicami” zdjęcie wywołane lub wydrukowane w dowolnym formacie, można zrobić ramkę, przynosimy podpisane i przekazujemy prowadzącemu dzień dziecka. Osoby które chciałyby przynieść na dzień dziecka upieczone ciasto prosimy by to uczynić w niedzielę 9 czerwca do budynku przy ulicy Kordeckiego 5 najlepiej w godzinach dopołudniowych.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież do śpiewania w naszym zespole muzycznym „Effatha”, który gra na Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy na próbę we wtorek na godzinę 19.00 w budynku biura parafialnego (na II piętrze). Więcej informacji u ks. Arkadiusza i na stronie parafii w zakładce wspólnoty.

10. Zgromadzenie Ducha Świętego zaprasza na całonocne czuwanie nazwane „Noc Siedmiu Cudów” Czuwanie rozpocznie się w kościele rektorskim w sobotę 8 czerwca Mszą Św. o godz.: 20.00. Szczegóły na afiszu.

11. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy bardzo dziękuję za wsparcie akcji Pola Nadziei. Zbiórka miała miejsce przed tygodniem, zebrano 2397,70. Bóg zapłać.

12. Na pomoc w odbudowie kościoła w Gołańczy zebraliśmy 1003,00 zł. Bóg zapłać.

13. Od 1 maja rozpoczęliśmy w rodzinach naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Obraz będzie przebywał w rodzinie 1 dzień od godz.: 18.00 do 18.00 następnego dnia. Wymiana podczas Mszy Św. wieczornej.

14. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Ryszard Szatkowski
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz