Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021

1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, ze nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam drogę.

2. Papież Franciszek 12.05.2021 roku przyjął rezygnację biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy i mianował administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Posługę tę będzie pełnił do czasu ustanowienia nowego biskupa bydgoskiego. Ksiądz Biskup przyjmuje nowe zadanie w duchu odpowiedzialności za Kościół i pokornie prosi mieszkańców diecezji bydgoskiej i toruńskiej o modlitewne wsparcie jego posługi oraz o modlitwę w intencji powołania nowego pasterza diecezji bydgoskiej. Polecajmy w naszych modlitwach Biskupów Wiesława i Jana.

3. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30. W środy przy figurze Matki Bożej na zewnątrz kościoła.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• we wtorek św. Stanisława Papczyńskiego
• w sobotę św. Ritę z Cascii, patronki spraw trudnych i niemożliwych, w związku z tym wspomnieniem Diecezjalny Ośrodek św. Rity przy parafii św. Łukasza we Fordonie zaprasza 22 maja (sobota) o godz. 10.45 na modlitwę przy relikwiach św. Rity. Po modlitwach o 12.00 uroczysta Msza św. Szczegółowe informacje na plakacie.

5. We wtorek od 18.30 do 19.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W ubiegłą niedzielę dzieci klas III z naszej parafii przystąpiły do I Komunii świętej oraz uczestniczyły do piątku w białym tygodniu. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom komunijnym za dary ołtarza, oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

7. W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami.

8. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

9. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
† Monika Nawrot
† Wiesław Nietz
† Marcin Poraziński
† Eleonora Kuszyńska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz