Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim. Zgodnie jednak z dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 2003 roku jest przeżywana w siódmą niedzielę wielkanocną czyli dzisiaj.

2. W tygodniu wspominamy w liturgii kościoła:
– we wtorek – św. Filipa Nereusza, prezbitera;
– w piątek – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

3. Trwa miesiąc maj. Zachęcajmy się wzajemnie do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

4. We wtorek wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.

5. Od piątku trwamy na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. We wtorek 26 maja Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych mamach. Zgromadźmy się na Mszy św. by zanosić w ich intencji nasze modlitwy wypraszając żyjącym zdrowie i potrzebne łaski, a dla zmarłych wypraszając łaskę nieba.

7. W czwartek wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Powołań zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań oraz do dziękczynienia i modlitwy w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii. Msza św. dziękczynna o godz. 18.00.
Otoczmy naszą modlitwą również diakona Piotra Książkiewicza który w najbliższą sobotę otrzyma w Bydgoskiej Katedrze święcenia kapłańskie, a obecnie przeżywa rekolekcje przed święceniami.

8. Kończy się okres Wielkanocny – pamiętajmy o zadośćuczynieniu przykazaniom kościelnym przystępując do Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer Przewodnika Katolickiego w cenie 6 zł. Został wyłożony przy wyjściu z kościoła a ofiary prosimy składać do skarbon.

10. Przypominamy, że w związku z ostatnim zarządzeniem rządu w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy Św. do 115 osób. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych.

11. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 12.00.

W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Zbigniew Siewaszewicz

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz