Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, ze nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam drogę. Dziś następuje zdjęcie czerwonej stuły z krzyża procesyjnego, paschał pozostaje na tym samym miejscu do Zesłania Ducha Świętego.

1. Kończy się maj, a więc i nabożeństwa majowe jeszcze do wtorku odprawiamy ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 w kościele. W czerwcu będzie odmawiana Litania do NSPJ po wieczornej Mszy św.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• we wtorek – święto Nawiedzenia NMP;
• w środę – św. Justyna, męczennika;
• w piątek – św. Karola Lwangi i towarzyszy;

3. We wtorek od 18.30 do 19.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu przypadają:
• pierwszy czwartek – spowiadamy od 17.00 do 18.30;
• pierwszy piątek – spowiadamy od 17.00 do 18.30, Mszą Świętą z udziałem dzieci i młodzieży również o 17.00 ze względu na ślub o godz. 16.00;
• pierwsza sobota – od 8.30 nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych ze stałej listy oraz zgłoszonych w kancelarii parafialnej;

5. W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego, popularnie zwane Zielonymi Świątkami.

6. Dzisiaj Schola liturgiczna Corda Cordis zaprasza na godzinę 18.40 (po wieczornej mszy świętej), aby uczcić Matkę Bożą hymnem Akatystu. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszej czci do Matki Najświętszej.

7. Skończyły się majowe „Rowerowe czwartki” podczas, których odwiedzaliśmy miejsca związane z kultem maryjnym odprawiając nabożeństwo majowe. W ramach kontynuowania rowerowych wycieczek zapraszamy w najbliższy czwartek na wyprawę wzdłuż kanału bydgoskiego. Zbiórka przy kościele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, młodzież i całe rodziny. Prosimy zadbać o sprawność rowerów i pamiętać o kaskach rowerowych szczególnie dla dzieci i młodzieży.

8. W czwartek o godz. 17.00 w kościele Nowenna w intencji powołań. Wraz ze SWP serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy po Eucharystii spotkanie SWP w domu katechetycznym.

9. Chętnych, którzy pragną chwalić Pana Boga radosnym śpiewem Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Warsztaty Gospel. Odbędą się one 11 i 12 czerwca, a podsumowaniem będzie koncert na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało. Szczegóły o zapisach na plakacie.

10. Duszpasterstwo rodzin i kobiet diecezji bydgoskiej wraz ze wspólnotą szensztacką serdecznie zapraszają na cykl spotkań dla kobiet po stracie dziecka pod hasłem „Ona Cię zrozumie”. Kolejne spotkanie dnia 15 czerwca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach. W programie czas na modlitwę, rozmowę z psychologie, księdzem, siostrą. Szczegóły na plakacie wraz z numerem kontaktowym.

11. Zapraszamy 11 czerwca na Ekumeniczne Forum dla Mężczyzn – Bądź Mężczyzną! Szczegóły na plakacie.

12. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na miesiąc czerwiec w cenie 9,50 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

13. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Wanda Lewandowska
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz