Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15.08.2021

1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej, jest najstarszym świętem maryjnym. Już w V wieku obchodzono go w Palestynie i w Syrii jako Zaśnięcie NMP. Z tą uroczystością związana jest starożytna tradycja liturgiczna, oddająca hołd Maryi wraz z poświęceniem na Jej cześć leczniczych ziół. W naszym kościele Msze święte według porządku niedzielnego.

2. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy dzisiaj także doniosłe wydarzenie naszej narodowej historii – Setną rocznicę tak zwanego Cudu nad Wisłą, kiedy to nasze wojska w 1920 roku oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich. Jest to moment uważany za zwrotny punkt w historii XX – wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek św. Jacka, prezbitera
• w piątek św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła
• w sobotę św. Piusa X, papieża

4. We wtorek o godzinie 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 19.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Przypominamy, że w niedzielę sierpnia, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30. (Porządek sprawowania Mszy Świętych: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30). Chrztu udzielamy w sierpniu na Mszy św. o godz. 12.00.

6. Przez okres wakacyjny Biuro Parafialne czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.

7. Diecezjalny Ośrodek Kultu Św. Rity w Fordonie zaprasza do duchowego przygotowania ogłoszenia Sanktuarium Świętej Rity. Comiesięczne spotkania 22 dnia miesiąca. Szczegóły w gablocie.

8. Na prośbę Przewodniczącego KEP Abp. Stanisława Gądeckiego w przyszłą niedzielę do skarbon będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami poszkodowanych w nawałnicach.

9. Również Przewodniczący KEP Abp. Stanisław Gądecki zwraca się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Prosi również żeby spojrzeć na szczepienie jako szansę na powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, a zarazem dostrzeżenie w szczepieniach dobra wspólnego.

10. W dniach 27-28 sierpnia odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński dla par. Będzie to weekend w formie warsztatowej. Szczegóły na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablocie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i wakacyjny numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu,
o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale tez o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

13. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Jadwiga Rybacka
† Halina Kaźmierczak
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz