Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2020

1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypomina nam, że wśród nas żyli, żyją i będą żyli święci. Zarówno ci ogłoszeni przez Kościół, jak i ci, którzy zapewne nie będą nigdy ogłoszeni, ale za swoje życie w wierności Bogu zostali nagrodzeni chwałą zbawionych. Uroczystość dzisiejsza domaga się od nas uczestnictwa we Mszy Świętej.
Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na cmentarzu wcześniej zaplanowane Msze św. o godz. 11.00 i 14.30 ze względu na nowe rozporządzenie rządu o zamknięciu cmentarzy nie mogą być odprawione. Dlatego prosimy osoby, które miały zamówione intencje mszalne na cmentarzu w dniach 1 i 2 listopada o zgłoszenie się do zakrystii lub w biurze parafialnym, w celu ustalenia nowego terminu Mszy św.

2. Jutro Dzień Zaduszny. Msze Święte w kościele o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00 połączona z modlitwami przewidzianymi na procesję, której wewnątrz kościoła nie będzie w tradycyjnej formie. Na cmentarzu zaplanowane Msze św. o godzinie 11.00 i 15.00 odwołane. Każdy kapłan może odprawić w tym dniu trzy Msze Święte. Jedną w intencji przyjętej, drugą za wszystkich wiernych zmarłych a trzecią według intencji Ojca Świętego.

3. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę dekretem Penitencjarii Apostolskiej listopadowy odpust za zmarłych, poprzez nawiedzenie cmentarza w dniach 1-8 listopada można w tym roku ze względu na panująca pandemię uzyskać przez dowolne 8 dni listopada. Odpust za nawiedzenie kościoła i odmówienie tam Ojcze nasz i Credo (z 2 listopada) także można „przenieść” – można uzyskać również w niedzielę po uroczystość Wszystkich Świętych lub, także według uznania w dowolnym dniu listopada uzyskać tenże odpust;

4. Chorzy, starsi i będący na kwarantannie mogą zyskać odpust pod zwykłymi warunkami oraz dodatkowo warunkiem łączności z innymi wiernymi oraz odmówieniem przed wizerunkiem Jezusa czy Maryi modlitwy za zmarłych (Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego lub inną).

5. Różaniec z wymieniankami za zmarłych o godzinie 17.30 od 2 do 10 XI. Wymienianki składamy tylko do skarbon w kościele nie przynosimy do biura i zakrystii (można zaznaczyć datę wymienianek). Wypisujemy je w mianowniku, bardzo czytelnie. Formularze do wymienianek są przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Ofiarujmy w ich intencji Msze święte i wymienianki.

6. We wtorek o godzinie 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz odśpiewanie Apelu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30.
• w piątek od 16.00 do 18.30 o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży.
• W sobotę ze względu na wysoki stan epidemii nie odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii. W nagłych przypadkach prosimy o telefoniczne zgłoszenie, aby przyszedł kapłan z sakramentami.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła. Ukazał się także nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana:

† Ewa Bodzioch
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz