Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. W naszym kościele Msze święte o godzinie 7.00, 8.00, 18.00.
Następna niedziela to uroczystość Trójcy Najświętszej, którą kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. To także odpust w naszej parafii, dlatego tego dnia o godz. 12.00 będzie sprawowana suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Prałat Michał Andrzejewski – proboszcz parafii Św. Rodziny w Bydgoszczy. Homilię wygłosi Ks. Damian Pawlikowski – ceremoniarz katedralny.

2. Dziś rozpoczął się 8 Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. Jest to inicjatywa modlitewna, w której wszyscy wierzący są proszeni o modlitwę za narzeczonych, małżeństwa, wdowy i wdowców. Oprócz codziennej modlitwy każdego dnia są udostępniane konferencje pod wspólnym hasłem „Dialog miłości…”, których można słuchać na różnych platformach dźwiękowych. Wszystko opisane i udostępniane jest na stronie www.taknaserio.com [PLAKAT]

3. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30, a w środy zapraszamy na nabożeństwo na zewnątrz kościoła przy figurze Matki Bożej.

4. We wtorek od 18.30 do 19.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W tygodniu w liturgii będziemy wspominać w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Modlimy się nieustannie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia o godz. 19.30 w parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy odbędzie się modlitewne spotkanie wszystkich kapłanów naszej diecezji.

6. Zapraszamy narzeczonych na weekendowe katechezy przedślubne (tzw. kursy przedmałżeńskie) organizowane w naszej parafii w trzech oddzielnych terminach:
• 28-30 maja 2021 r.
• 11-13 czerwca 2021 r
• 25-27 czerwca 2021 r
Szczegóły na stronie internetowej parafii i diecezji.

7. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

8. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
† Urszula Magdziak
† Jan Miotke
† Jolanta Paprocka
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz