Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. W naszym kościele Msze święte o godzinie 7.00, 8.00, 18.00.
Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, którą kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. To także odpust w naszej parafii, dlatego tego dnia o godz. 12.00 będzie sprawowana suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Maciej Tyckun – proboszcz parafii Św. Jana Pawła II w Bydgoszczy.

2. Dzisiaj jak już informowaliśmy w zeszłym tygodniu wolontariusze Hospicjum im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy zbierają po każdej Mszy św. ofiary na zakup sprzętu medycznego.

3. Za tydzień w niedzielę podczas Eucharystii o godz. 9.00 wystąpi chór mieszany „Dzwon”. Chór pragnie wystąpić z okazji zbliżającego się Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa Ks. Proboszcza Bronisława Kaczmarka.

4. Dziś rozpoczął się 10 Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. Jest to inicjatywa modlitewna, w której wszyscy wierzący są proszeni o modlitwę za narzeczonych, małżeństwa, wdowy i wdowców. Oprócz codziennej modlitwy każdego dnia są udostępniane konferencje pod wspólnym hasłem „Dialog miłości…”, których można słuchać na różnych platformach dźwiękowych. Wszystko opisane i udostępniane jest na stronie www.taknaserio.com

5. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30, a w środę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo na zewnątrz kościoła przy figurze Matki Bożej.

6. W tygodniu przypada:
• pierwszy czwartek – tego dnia spowiadamy od 17.30 do 18.30
• pierwszy piątek – spowiadamy od 16.30 do 18.30
• pierwsza sobota – odwiedzimy chorych ze stałej listy.

7. We wtorek od 18.30 do 19.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W tygodniu w czwartek będziemy wspominać Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.00 rozpoczniemy wraz ze SWP nowennę o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a podczas Eucharystii będziemy modlić się z okazji naszych rocznic przyjęcia święceń kapłańskich. Po Eucharystii około godz. 18.30 spotkanie SWP w domu katechetycznym.

9. W najbliższy wtorek zakończenie majowych nabożeństw w terenie. Odprawimy ostatnie nabożeństwo podczas wyprawy rowerowej do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Smukale. Wyruszamy 30 maja o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, dzieci tylko z opiekunami i młodzież. Prosimy zadbać o sprawność rowerów oraz bezpieczeństwo (kaski obowiązkowe dla wszystkich).

10. Zapraszamy wszystkich na dwa duże wydarzenia. Koncert Uwielbienia na Wyspie Młyńskiej pod tytułem „Kościół i już!”, który odbędzie się wieczorem w uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca o godzinie. 19.00. Tytuł koncertu nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wspólna modlitwa, śpiew, świadectwo niech będzie okazją do świadczenia o Bogu obecnym w naszym życiu. Chętnych zapraszamy również na warsztaty gospel. Szczegóły na stronie snebydgoszcz.pl

11. Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie w niedzielę 11 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami naszego miasta pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Świętowanie rozpoczniemy Eucharystią o godz. 12.30 sprawowanej w Katedrze, a Marsz rozpocznie się o godz. 14.00 ze Starego Rynku. Całe rodzinne świętowanie zakończymy piknikiem rodzinnym przy bazylice Św. Wincentego a’ Paulo.

12. Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Festyn „Bądźmy Razem”, który jest organizowany z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Jest to dwunasta edycja Festynu, który odbędzie się 3 czerwca w sobotę od godz. 12.00 do 15.00 w Myślęcinku (przy parkingach). W programie jest moc atrakcji nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.
Dzieci otrzymają małe paczki z okazji swojego święta po wcześniejszym zgłoszeniu dziecka pod numerem telefonu 724 560 004.

13. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 10 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Michał Konopa
† Patrycja Bąk
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz