Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Apostołowie otrzymali Ducha Świętego po to, aby mogli wyznawać swoją wiarę, bronić jej i według niej żyć. Konsekwencją tego wydarzenia dla Apostołów było udzielenie im władzy odpuszczania grzechów.

2. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego w którym przeżywamy święto NMP Matki Kościoła. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i powracamy do okresu zwykłego w ciągu roku. Msze św. w naszym kościele o godz: 7.00, 8.00 i 18.00.

3. Wczoraj w katedrze bydgoskiej diakon Piotr Książkiewicz przyjął święcenia kapłańskie, a dziś w parafii MB Nieustającej Pomocy odprawia swoją Mszę prymicyjną. Módlmy się za księdza Piotra i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. To dzień odpustu w naszej parafii. Sumę odpustową o godz. 12.00 i Słowo Boże wygłosi ks. Piotr – będzie to także Jego sekundycja. Ksiądz Neoprezbiter wygłosi też przez całą niedzielę Słowo Boże oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa obdarowując obrazkami.

5. We wtorek przypada I wtorek miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu oraz nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 20.00.

6. W czwartek Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na nowennę w intencji nowych powołań o godz. 17.00.

7. W związku z ostatnim rozporządzeniem rządu o zniesieniu limitów osób modlących się w kościołach oraz odwołaniem przez ks. bp Ordynariusza dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych informujemy, że istnieje możliwość, aby dzieci mogły jeszcze w czerwcu przystąpić do I Komunii. Dlatego we wtorek 2 czerwca na godz. 18.30 zapraszamy samych rodziców na spotkanie w kościele.

8. Od jutra w czerwcu rozpoczniemy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa które odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.30.

9. W I czwartek miesiąca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – spowiedź od 17.00 do 18.30.
W I piątek spowiadamy od 16.30 do 18.30.
W sobotę przypada I sobota miesiąca; nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną, te osoby które jednak chciały by skorzystać z posługi prosimy zgłosić telefonicznie lub osobiście w biurze parafialnym. Do tradycyjnych comiesięcznych nawiedzin chorych powrócimy od miesiąca września.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer Przewodnika Katolickiego w cenie 6 zł. Został wyłożony przy wyjściu z kościoła a ofiary prosimy składać do skarbon.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz