Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022

W pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim Bóg zsyła Ducha Świętego. Wydarzenie to jest dopełnieniem i wypełnieniem misterium paschalnego. Potwierdza ono, że Jezus zmartwychwstał, został wyniesiony do chwały Ojca i stale jest obecny pośród nas. Każdy może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyły wspólnemu zbawieniu. Uroczystość ta kończy okres Wielkanocny i tym samym spowiedzi i komunii wielkanocnej zgodnie z przykazaniem kościelnym.

1. Sakramentem, w którym Kościół umacnia nas Duchem Świętym jest bierzmowanie. Zachęcamy młodzież by nie rezygnowali z tego sakramentu oraz z lekcji religii. Sakrament ten udzielany jest młodzieży klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i w naszej parafii obejmuje on okres trzech lat przygotowania (od klasy 7). Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższą środę o godzinie 17.00. Obecność obowiązkowa.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Tego dnia odpust w naszym dekanacie w parafii NMP Matki Kościoła o godzinie 18.00.
• W środę św. Jadwigi Królowej
• W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
• W sobotę św. Barnabę

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – dzień odpustu w naszej parafii. Zapraszamy do naszej świątyni na godzinę 12.00 na sumę odpustową, którą sprawować będzie ks. kanonik Ryszard Pruczkowski – proboszcz parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy.

4. Ks. Paweł wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza zaprasza chłopaków na piłkę nożną w najbliższą środę na godzinę 18.30. Zbiórka przy zakrystii.

5. Informujemy, iż Katolicka Szkoła Podstawowa oraz I katolickie Liceum Ogólnokształcące, mieszczące się w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17, prowadzą nabór dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i w ramach edukacji domowej. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu ze szkołą.

6. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk, zaprasza na odpust ku czci bł. Biskupa Michała Kozala – patrona naszej diecezji dnia 14 czerwca na godzinę 18 do kościoła bł. Michała Kozala na ulicy Nakielskiej 303 w Bydgoszczy.

7. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Górki klasztornej 11 czerwca. Początek wydarzenia o godzinie 11.00 w sanktuarium Matki Boskiej Góreckiej. Szczegóły na plakacie.

8. Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają na Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Góreckiej, który odbędzie się w dniach od 4-6 czerwca. Szczegóły na plakacie.

9. Chętnych, którzy pragną chwalić Pana Boga radosnym śpiewem Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Warsztaty Gospel. Odbędą się one 11 i 12 czerwca, a podsumowaniem będzie koncert na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało. Szczegóły o zapisach na plakacie.

10. Duszpasterstwo rodzin i kobiet diecezji bydgoskiej wraz ze wspólnotą szensztacką serdecznie zapraszają na cykl spotkań dla kobiet po stracie dziecka pod hasłem „Ona Cię zrozumie”. Kolejne spotkanie dnia 15 czerwca o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach. W programie czas na modlitwę, rozmowę z psychologiem, księdzem, siostrą. Szczegóły na plakacie wraz z numerem kontaktowym.

11. Nowy numer Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik Katolicki w cenie 8zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Zofia Andrzejewska
† Zenon Jaruszewski
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz