Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019

1. Zesłanie Ducha Świętego jest dopełnieniem i pełnią misterium paschalnego: męki, śmierci, zmartwychwstanie i wniebowstąpienia Chrystusa. Każdy z nas może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyły wspólnemu zbawieniu. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocy oraz czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kartki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W liturgii wracamy do okresu „w ciągu roku” – okresu zwykłego.

3. W czwartek w liturgii Kościoła czcimy Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek natomiast Bł. Michała Kozala patrona naszej diecezji.

4. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godz.: 12.00 której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Bartosz Wojtaszek do listopada wikariusz w naszej parafii a obecnie proboszcz parafii we Włókach.

5. Przeżywamy miesiąc czerwiec, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

6. We wtorek, zapraszamy na godziną Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.:18.30

7. Dziś zapraszamy wszystkie dzieci na nasz parafialny dzień dziecka w godzinach od 14.00 do ok. 17.30 na terenie parafii od ulicy Kordeckiego 5. Przewidujemy wiele zabaw i konkursów. Zapraszamy też do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Zabawne Selfie z dziadkami lub rodzicami” zdjęcie wywołane lub wydrukowane w dowolnym formacie, można zrobić ramkę, przynosimy podpisane i przekazujemy prowadzącemu dzień dziecka. Zapraszamy.

8. Przypominamy, że dziś w naszym mieście odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, rozpoczęcie Mszą Św. w Katedrze o godz.: 12.30.

9. Dnia 22 czerwca zapraszamy mężczyzn na Jasną Górę w godzinach od 10.00 do 21.00 na tzw. „Oblężenie Jasnej Góry” Szczegóły na afiszu.

10. Dziś II niedziela miesiąca ofiary składane na tace przeznaczamy na cele remontowe. Bóg zapłać. Na Świątynię Opatrzności przed tygodniem zebraliśmy 575,57 gr. a przekazaliśmy 1000.00zł.

11. Pielgrzymka Bułgaria i Serbia samolotowo-autokarowa w dniach 17.09.2019 – 27.09.2019. Szczegóły w gablocie.

12. Od 1 maja rozpoczęliśmy w rodzinach naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Obraz będzie przebywał w rodzinie 1 dzień od godz.: 18.00 do 18.00 następnego dnia. Wymiana podczas Mszy Św. wieczornej.

13. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Łucja Kasprzykowska
† Wiesław Ślebioda
† Bronisław Jasiński
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz