Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

1. Chrystus Zmartwychwstał!!! Wszystkim naszym parafianom i gościom z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby Chrystus, który pokonał śmierć, był zawsze obecny w Waszym życiu. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia Wasze serca w gorliwości trwania przy Nim i dodaje nieustannie sił we wszystkich trudach codziennego życia.

2. Świętowanie Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę, w tym czasie każdego dnia uobecniamy wydarzenia Wielkanocne. Msze św. dziś i jutro według porządku niedzielnego.
Oktawa wielkanocna zakończy się w przyszłą niedzielę – Niedzielą Bożego Miłosierdzia, którą ustanowił papież św. Jan Paweł II. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny i świata całego następnie Msza św.

3. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00. Rozpoczniemy modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozporządzeniem ministra zdrowia liczba uczestników zgromadzenia w kościele nie może przekraczać 5 osób nie licząc posługujących, dlatego też do uczestniczenia w Mszach św. w pierwszej kolejności zapraszamy tych, którzy zamówili intencje mszalne. Prosimy o wyrozumiałość.

5. Informujemy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania jaki i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. a także rodziców, że zgodnie z zarządzeniem rządu o tym, że szkoły są zamknięte oraz z wytycznymi KEP do czasu aż młodzież i dzieci nie wrócą do szkół sakramenty te zostają zawieszone. Prosimy czekać na dalsze informacje co do ewentualnych terminów.

6. Biuro parafii Świętej Trójcy czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00 – 12.00. w pozostałe dni pod numerem telefonu: 509 767 367.

7. Msze św. w intencji naszego szpitala – za wszystkich chorych i pracowników aby ustała pandemia koronawirusa w naszej ojczyźnie i świecie odprawiane są w naszym kościele w środy i piątki o godz. 8.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30.

8. Ukazał się nowy numer naszego „Miesięcznika Kościelnego”.

9. Msze św. z naszego kościoła możemy oglądać codziennie o godz. 7.00. a w niedzielę o 7.30. na facebookowej stronie Katolickiej Bydgoszczy oraz na internetowej stronie naszej parafii w zakładce transmisja.

W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Łucja Kamińska

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz