Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022

Drodzy Parafianie i Goście!
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca Wam życzymy.

1. Z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w poniedziałek, w sposób uroczysty Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę, a w kolejne dni rano i wieczorem. W najbliższy piątek nie obowiązuje post.

2. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni oraz w uroczyste obchody Triduum Paschalnego i samych Świąt składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Oktawa Zmartwychwstania kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną przez św. Jana Pawła II, który jak pamiętamy w wigilię tej niedzieli odszedł do domu Ojca.

4. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.

5. Nowy świąteczny numer Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki w cenie 8 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Jerzy Mueller
† Ewa Jonas
† Marianna Kiełb
† Piotr Fabich
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz